Nowe Miasto pokazało się na XIII Festiwalu Miast Cittaslow w Prudniku

2022-06-14 15:58:18(ost. akt: 2022-06-14 16:07:18)
Migawka z uroczystości oficjalnej w Prudniku

Migawka z uroczystości oficjalnej w Prudniku

Autor zdjęcia: Nadesłane

Już po raz trzynasty odbył się Festiwal Miast Cittaslow. Po Reszlu, Lidzbarku Warmińskim, Nowym Mieście Lubawskim, Olsztynku, Rynie, Gołdapi, Lubawie, Kaletach, Lidzbarku, Górowie Iławeckim, Działdowie i Bartoszycach, gospodarzem tego wydarzenia było miasto Prudnik.
Nowe Miasto Lubawskie reprezentował zastępca burmistrza — Damian Artuszewski wraz z radnym Rady Miejskiej — Adamem Kłosowskim i kierownikiem Referatu Promocji i Współpracy Zagranicznej w Urzędzie Miejskim — Jerzym Grządzielewskim.
Na stoiskach promocyjnych informacje o walorach turystycznych, gościnności i dziedzictwie kulturowym Nowego Miasta przekazywali pracownicy Miejskiego Centrum Kultury i Manufaktury Zawodów Dawnych — Agnieszka Zielińska i Natalia Reszka.
Festiwal Miast Cittaslow uroczyście otworzył Andrzej Buła – marszałek województwa opolskiego wraz z krajowym koordynatorem Sieci Miast Cittaslow – Jackiem Kostką i burmistrzem Prudnika – Grzegorzem Zawiślakiem. Tegoroczny festiwal był wyjątkowy, bowiem 15-lecie Polskiej Krajowej Sieci Miast Cittaslow połączono z Dniami Prudnika i cykliczną Wystawą Twórców Ludowych oraz Rzemiosła Artystycznego Pogranicza Polsko-Czeskiego, którą odwiedziło około 50 tysięcy osób.
Program festiwalu odbywającego się w Hali Agencji Sportu i Promocji i terenach do niej przyległych oraz na prudnickim rynku obejmował m.in. kiermasz wyrobów rzemieślniczych i ogrodniczych, degustację żywności naturalnej i tradycyjnej, promocję miast na stoiskach, występy zespołów muzycznych oraz konkursy z nagrodami. Jednym z nich był konkurs na „Pamiątkę 15-lecia Polskiej Sieci Cittaslow”, w którym „Nowomiejski Zestaw Śniadaniowy” autorstwa Natalii Reszka zajął pierwsze miejsce, jako najbardziej praktyczny gadżet.
Jubileusz 15-lecia Polskiej Krajowej Sieci Miast Cittaslow był również okazją, aby docenić grono osób szczególnie zasłużonych w rozwoju i wdrażaniu w życie idei Cittaslow. Wśród nich nie zabrakło zastępcy burmistrza — Damiana Artuszewskiego i pełnomocnika burmistrza ds. Cittaslow — Jerzego Grządzielewskigo.
Podczas festiwalu, w Miejskim Centrum Kultury w Prudniku, odbyło się Walne Zgromadzenie Polskiej Krajowej Sieci Miast Cittaslow, w którym Nowe Miasto reprezentował Zastępca Burmistrza Damian Artuszewski.
red


2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5