Uczniowie ze Szkoły Muzycznej zaśpiewali dla Mamy i Taty na scenie Kinoteatru [GALERIA ZDJĘĆ]

2022-05-25 15:34:13(ost. akt: 2022-05-25 15:40:10)

Autor zdjęcia: ZSPiM w Nowym Mieście

3 maja 2022r. na sali widowiskowej Kinoteatru „Harmonia” odbył się koncert Szkoły Muzycznej w Nowym Mieście Lub. pod nazwą „Gramy i śpiewamy dla Mamy i Taty”.
Wykonawcami koncertu byli uczniowie klas I - III cyklu sześcioletniego i klas I - II cyklu czteroletniego.

Na scenie zaprezentowały się wszystkie instrumenty, solo i w zespołach, nie zabrakło wokalnych popisów chórów z obu cykli. Występy dedykowane rodzicom odbywały się w szkole co roku, ostatni miał miejsce w 2019 roku. Niestety, ograniczenia związane z pandemią uniemożliwiły publiczne występy. Dlatego też poniedziałkowy koncert był wielkim wydarzeniem dla młodych wykonawców, którzy mieli wreszcie okazję wystąpić na scenie i zaprezentować się zebranej publiczności.

Wśród widzów byli rodzice, dziadkowie, rodzeństwo i znajomi wykonawców. Sala była zapełniona. Uczniowie z wielką tremą, ale i z radością prezentowali swoje umiejętności.

Dzięki życzliwości Dyrekcji MCK uczniowie mogli zadebiutować we wspaniałej sali Kinoteatru „Harmonia”, która niewątpliwie podniosłą rangę tego wydarzenia. Koncert opracowała i poprowadziła pani Agnieszka Kasprzycka. Impreza znakomicie wpisała się w organizowane już po raz XXIV Warmińsko- Mazurskie Dni Rodziny.


źródło: ZSPiM
red.
a.laskowska@gazetaolsztynska.pl

2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5