Sprintem pod górę do Nawry – czyli górskie ściganie po nowomiejsku

2022-05-10 00:27:01(ost. akt: 2022-05-10 00:50:26)
Aura podczas ubiegłorocznej imprezy nie rozpieszczała kierowców i organizatorów

Aura podczas ubiegłorocznej imprezy nie rozpieszczała kierowców i organizatorów

Autor zdjęcia: Stanisław R. Ulatowski

W niedzielę, 15 maja, wszystkich fanów zapachu benzyny i nie tylko, czekają atrakcje które przyniesie impreza samochodowa pn. Sprint Nawra, której organizatorem jest Automobilklub Nowomiejski. Jest to tradycyjny, rozgrywany od wielu lat, wyścig górski trasą pod Nawrę.
Od godziny 8 do 11 zawodnicy mogą zapoznać się z trasą Sprintu Nawra. Tu warto zaznaczyć, że „pojemność” trasy wynosi 40 załóg. W przypadku większej liczby chętnych decydować będzie pierwszeństwo zgłoszeń. Uczestnik startujący w imprezie ma prawo do jednorazowego przejechania próby. Oficjalny start nastąpi o godzinie 13.30 z ulicy Żwirki i Wigury. Rozdanie nagród odbędzie się w Biurze El-Vat o godzinie 17. Sprint rozgrywany jest jako Runda o Puchar Automobilklubu Nowomiejskiego na jedynej w swoim rodzaju trasie, z tradycjami sięgającymi lat 70-tych minionego wieku, kiedy to pod Nawrę pędziły auta Rajdu Warszawskiego Polskiego Fiata i Rajdu Kormorana. Szczególnie ten odcinek upodobali sobie organizatorzy wymienionych imprez samochodowych.
Dyrektorem Sprintu Nawra jest Daniel Wyrzykowski, prezes AN, natomiast szefem zespołu sędziów będzie Wojciech Fijałkowski z Olsztyna. Przypomnijmy jaka jest charakterystyka trasy pod Nawrę. Nawierzchnia jest jednolita asfaltowa. Szerokość jezdni wynosi 5 metrów, a długość toru 1364 metry. Różnica wzniesień to 48,5 metra, a średni wznios trasy wynosi 3,56 procent. Na odcinku jest 6 zakrętów prawych i taka sama liczba lewych. Start znajduje się na ulicy Żwirki i Wigury — 94 metry – npm, a meta w Nawrze jest 142,5 metra npm.
Użytkownicy drogi powinni liczyć się z pewnymi utrudnieniami podczas trwania zawodów. Organizatorzy proszą o wyrozumiałość. ul

Komisja sędziowska pod Nawra w ubiegłym roku

2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5