Drogowe podsumowanie minionego weekendu

2022-05-09 18:31:34(ost. akt: 2022-05-09 18:34:28)

Autor zdjęcia: Stanisław R. Ulatowski

Każdego dnia policjanci na terenie powiatu nowomiejskiego pracują na miejscu zdarzeń drogowych i zatrzymują nieodpowiedzialnych kierujących. Niestosowanie się do podstawowych zasad ruchu drogowego to główne przyczyny wypadków drogowych. W miniony weekendy policjanci pracowali przy trzech niegroźnych kolizjach drogowych i uniemożliwili dalszą jazdę kierującemu, który zlekceważył sadowy zakaz, kolejnemu, który miał cofnięte uprawnienia oraz motorowerzyście, który wcześniej pił alkohol
W miniony weekend nowomiejscy policjanci ogniwa ruchu drogowego ujawnili 82 wykroczenia popełnione na drogach naszego powiatu. Zdecydowana większość z nich, bo aż 65 to wykroczenia polegające na przekraczaniu dozwolonej prędkości jazdy przez kierujących. W 8 przypadkach funkcjonariusze wystawili mandaty za brak zapiętych pasów bezpieczeństwa. Policjanci pracowali przy 3 niegroźnych kolizjach i zatrzymali 4 dowody rejestracyjne za brak aktualnych badań technicznych samochodu.
 
W piątek (06.05.22r.) ok. godz. 19:00 w Nowym Dworze Bratiańskim policjanci zatrzymali do kontroli drogowej kierującego vw golfem. W trakcie kontroli okazało się, że 50-letni mieszkaniec Nowego Miasta siedzący za kierownicą auta posiada aktualny sadowy zakaz prowadzenia pojazdów. Za to przestępstwo może mu teraz grozić kara pozbawienia wolności od 3 miesięcy nawet do 5 lat.
 
W niedzielę (08.05.22r.) tuż po godzinie 5 rano w Mrocznie policjanci zatrzymali do kontroli drogowej 24-letniego kierującego VW Passatem. Mieszkaniec gminy Kurzętnik także nie powinien siedzieć za kierownicą auta bowiem ma cofnięte uprawnienia do kierowania na podstawie decyzji wydanej przez starostę. Kodeks karny za to przestępstwo przewiduje karę grzywny, ograniczenia wolności a nawet pozbawienia wolności do 2 lat.
 
Także w niedzielę ale ok. godz. 15:00 w Kuligach policjanci zatrzymali do kontroli drogowej kierującego motorowerem. Przeprowadzone badanie trzeźwości wykazało, że 66-letni mieszkaniec gminy Grodziczno znajdował się w stanie po użyciu alkoholu mając w organizmie blisko pół promila alkoholu. Funkcjonariusze zatrzymali jego prawo jazdy. Za to wykroczenie mężczyźnie grozi kara aresztu albo grzywny nie niższej niż 2500 zł.
KPP Nowe Miasto
 
 
 

2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5