Ksawery Świątecznym Brzdącem '2021

2021-12-14 21:12:44(ost. akt: 2021-12-17 11:09:28)

Autor zdjęcia: .

Zakończyło się głosowanie w plebiscycie "Świąteczny Brzdąc" 2021 roku. Maluchem, który zerka z pierwszej strony "Gazety Nowomiejskiej" jest Ksawery Smarz ze Skralina. Czterolatek skradł serca głosujących i wygrał.
Dokładnie 12 grudnia 2021 roku o północy zakończyło się głosowanie w naszym gazetowym plebiscycie "Świąteczny Brzdąc" powiatu nowomiejskiego. W tegorocznej edycji o zaszczytny tytuł ubiegało się 38 dzieci. Wszystkie są wspaniałe, a każde wyjątkowe. Dziękujemy rodzicom, że mieliśmy okazję poznać ich pociechy oraz dzieciom, że w naszych serwisach internetowych swoimi uśmiechami rozświetlały ostatnie tygodnie.

Ksawery Smarz ma 4 latka i mieszka w Skarlinie z rodzicami i starszą siostrą Nadią. Do konkursu "Gazety Nowomiejskiej" zgłosiła go mama, ale kibicowała cała rodzina. Z pomocą swojej mamy chłopiec napisał do nas piękny list, w którym ślicznie się zaprezentował.

"Jestem Ksawery, mieszkam w małej miejscowości Skarlin. W pobliżu naszego domu znajduje się las. Kiedy wstaję, przez okno widuję dzikie zwierzęta, to mnie bardzo interesuje. Jestem bardzo odważnym, wesołym chłopcem, który lubi dużo mówić. Na co dzień spędzam czas z moją rodziną. Nie mogę się doczekać, kiedy pójdę do przedszkola, bo lubię towarzystwo innych dzieci. Moją ulubioną bajką jest "Psi Patrol". Kolekcjonuję wszystko, co z nią związane. Poza tym często bawię się samochodzikami, maluję, tańczę, lubię uczyć się wierszyków, znam wszystkie kolory! Dużo czasu spędzam na świeżym powietrzu z moją siostrą. Gdy moja mamusia gotuje, chętnie jej pomagam. Najbardziej lubię naleśniki z dżemem truskawkowym, ale nie jestem wybredny. Zjem wszystko, co mamusia przygotuje. W wolnym czasie tatuś z dziadkiem zabierają mnie nad staw. Podglądam, jak łowią ryby, bo bardzo mnie to ciekawi. Cieszę się, że zostałem Świątecznym Brzdącem”.

Serdecznie dziękujemy i gratulujemy Ksaweremu. W nagrodę chłopiec gości dziś na pierwszej stronie „Gazety Nowomiejskiej”. Ksawery otrzymał nagrodę dodatkową od partnera, który zawsze jest z nami, gdy sprawa dotyczy najmłodszych. To oczywiście ENIGMA — najbardziej wesoły i kolorowy sklep z zabawkami w powiecie nowomiejskim. Tam właśnie spełniają się dziecięce marzenia. W ENIGMIE obsługa jest zawsze uśmiechnięta i zna trendy dziecięcego świata. To miejsce, gdzie, oprócz zabawek, można kupić wszystko do szkoły, zaopatrzyć swoje biuro, nabyć gadżety na urodziny i inne imprezy okolicznościowe. Kolejny raz dziękujemy właścicielowi Arkadiuszowi Trzcińskiemu za przekazanie nagrody głównej dla Ksawerego oraz nagród pocieszenia dla Mikołaja Pawliny z Nowego Miasta (zajął drugie miejsce w głosowaniu) i Fabiana Truszczyńskiego z Kurzętnika (trzecie miejsce w naszej zabawie).

Ksawery Smarz - "Świąteczny Brzdąc" otrzymał także prezent od właścicieli Mrówki w Kurzętniku. To nasz kolejny, niezawodny partner, który angażuje się w przeróżne akcje, za co serdecznie dziękujemy. Aktualnie w Mrówce trwa przedświąteczne szaleństwo! Znajdziecie tam niezliczoną ilość ozdób świątecznych, które w weekend 17 -19 grudnia są tańsze o 15 procent! Tam także czekają choinki, piękne jodły i świerki, bez których trudno sobie wyobrazić Boże Narodzenie. A jak spadnie śnieg, to w Mrówce już czekają sanki dla najmłodszych i ....łopaty dla nieco starszych, którzy muszą ogarnąć śnieżny chaos. Serdecznie zapraszamy i raz jeszcze dziękujemy właścicielom - Natalii i Marcinowi Mazur.

To nie koniec niespodzianek dla zwyciężcy naszego plebiscytu. Nasz "Świąteczny Brzdąc" stanie przed obiektywem najfajniejszych fotografów w Nowym Mieście. Ich studio mieści się przy ulicy Tysiąclecia 4g. W tym miejscu powstają niezapomniane kadry świąteczne i jakie tylko można sobie wymarzyć. "Fotografy" to Marcin Mielnik i Grzegorz Chełkowski, specjaliści od sesji ślubnych, rodzinnych, szalonych i tych bardziej poważnych. To profesjonaliści, a efekty ich pracy można zobaczyć na Facebooku @Fotografy. Sesja zdjęciowa jest prezentem dla Ksawerego.

Alina Laskowska


2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5