Informator, który powinien być w każdym domu seniora. Mamy go w redakcji...

2021-12-02 18:23:00 (ost. akt: 2021-12-02 18:28:27)
Lech Bober prezentuje Nowomiejski Informator Seniora

Lech Bober prezentuje Nowomiejski Informator Seniora

Autor zdjęcia: Stanisław R. Ulatowski

Nowomiejski Informator Seniora — to wydawnictwo w praktycznej formie składanki, które powinno znaleźć się w każdym domu seniora i nie tylko.
Nowomiejski Informator Seniora ma za zadanie ułatwić korzystanie z oferty różnorodnych instytucji, firm i innych podmiotów, adresowanych do osób starszych. Zamieszczone na stronach informacje obejmują opiekę medyczną i społeczną, bezpieczeństwo, a także wskazują miejsca, gdzie można aktywnie i ciekawie spędzić czas i poszerzyć swoją wiedzę. — W informatorze zawarte są adresy, maile i telefony przychodni lekarskich oraz specjalistycznych, rehabilitacyjnych, a także innych instytucji opieki i pomocy. Nie zapomnieliśmy o kontaktach do ośrodków kultury. Wymienione są też kontakty, które mogą być przydatne seniorom — wyjaśnia Lech Bober, jeden z autorów informatora.
Ponadto wydawnictwo zawiera również informacje związane z ulgami dla seniorów oraz niektóre porady praktyczne. Warto nadmienić, że składanka ukazała się z inicjatywy Miejskiej Rady seniorów, a wydawnictwo jest drugą edycją, uaktualnioną i poprawioną.
Oprócz Lecha Bobera, współautorką wydawnictwa była Urszula Rau. Natomiast sponsorem informatora był burmistrz Józef Blank i oddział jednego z nowomiejskich banków.
Wydawnictwo jest dostępne w redakcji „Gazety Nowomiejskiej” w godzinach od 10 do 16. Zapraszamy zainteresowanych do siedziby gazety przy parkingu (dawna siedziba Straży Miejskiej). ul

2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5