Strażacy ochotnicy deklarują udział w programie Szczepimy się z OSP

2021-10-07 11:45:55 (ost. akt: 2021-10-07 12:01:06)
OSP z Mroczna liderem akcji Szczepimy się z Ochotniczą Strażą Pożarną

OSP z Mroczna liderem akcji Szczepimy się z Ochotniczą Strażą Pożarną

Autor zdjęcia: Stanisław R. Ulatowski

Na terenie całego kraju trwa program Szczepimy się z Ochotniczą Strażą Pożarną. Jest to akcja promowania szczepień przeciwko COVID-19. Z terenu powiatu nowomiejskiego udział w programie zadeklarowało 16 jednostek OSP.
Obecnie już dziesięć jednostek OSP z powiaty podpisało umowy z punktami szczepień na realizację działań, by tylko wymienić organizowanie i przeprowadzanie transportu personelu medycznego, wykonującego szczepienie, do i z miejsca zamieszkania pacjenta, organizowanie i przeprowadzanie transportu pacjenta do i z punktu szczepień lub innego miejsca wykonywania szczepienia, a także organizowanie i prowadzenie tymczasowego punktu szczepień.
Do grona najbardziej aktywnych jednostek należy OSP Mroczno oraz OSP Jamielnik. Jednostki te na swoim koncie (na dzień 5 października) mają odpowiednio 192 i 57 osób zaszczepionych i zostają objęte premią na strat w wysokości 3 tysięcy złotych oraz premią za pomoc w zaszczepieniu każdej kolejnej osoby. Pozostałe jednostki aby skorzystać z premii muszą zaszczepić co najmniej 50 osób — wyjaśnia bryg. Józef Dobies z PSP w Nowym Mieście Lubawskim .
Przedstawiamy jednostki OSP z powiatu nowomiejskiego obecnie uczestniczące w programie: OSP Bratian, OSP Chrośle, OSP Gwiździny, OSP Jamielnik, OSP Krzemieniewo, OSP Marzęcice, OSP Mroczno, OSP Radomno, OSP Skarlin i OSP Tylice. ul


2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5