Zakończyły się wakacje z kickboxingiem

2021-08-24 09:09:34 (ost. akt: 2021-08-24 09:18:59)

Autor zdjęcia: LUKS Zamek Expom Kurzętnik

Możliwość poznawania tajników kickboxingu podczas wakacji w Kurzętniku to już tradycja. Zakończyła się tegoroczna edycja wakacyjnych spotkań w salce na kurzętnickim stadionie.
Wakacje z kickboxingiem to możliwość aktywnego spędzania czasu latem dla dzieci, które chcą poznać tę dyscyplinę sportu. Nieprzerwanie od 2013 wakacje z kicboxingiem organizowane są przez trenerów sekcji kickboxingu LUKS Zamku Expom Kurzętnik.

Warto podkreślić, że przez ten czas aż 10 zawodników postanowiło kontynuować przygodę z kickboxingiem, osoby te zaczynały właśnie na wakacyjnych spotkaniach w salce do treningów w Kurzętniku, a dziś są pełnoprawnymi zawodnikami biorącymi udział w zawodach.

— Wakacyjne zajęcia miały i mają na celu zainteresować naszym sportem jak najmłodsze dzieci, które w przyszłości będą zawodnikami Zamku — mówi trener Leszek Jobs — Ale priorytetem takich zajęć jest kształtowanie już na tym etapie samodyscypliny, systematyczności, rozwoju kreatywności poprzez gry i zabawy ruchowe, nauki zasad fair play oraz zdrowej i uczciwej rywalizacji.

Wakacyjne zajęcia dla najmłodszych od samego początku cieszą się dużym zainteresowaniem. Także w te wakacje frekwencja była zadowalająca, ponieważ na każde zajęcia uczęszczała grupa 15 —18 dzieci, które poznawały kickboxing pod okiem instruktora Damiana Chilińskiego.

— Z tego miejsca bardzo dziękujemy dzieciom i rodzicom którzy przyprowadzali swoje pociechy na treningi — mówi Damian Chiliński — Na ostatnich zajęciach wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe medale.

Po wakacjach trenerzy z Kurzętnika także serdecznie zapraszają. Treningi dla najmłodszych dzieci od 5 roku życia odbywać się będą od września w każdy czwartek o godz.17 w salce do sportów walki która mieści się na stadionie w Kurzętniku.

— Tworzymy w tym roku również grupę początkującą od 12 roku życia, na której można będzie równolegle trenować kickboxing i boks — tłumaczy trener Jobs — Wszystkich zainteresowanych serdecznie zapraszamy na treningi do Kurzętnika.
Więcej informacji pod numerem telefonu 502 415 621 oraz na adres e-mail zamek_kb@wp.pl

red.
nowemiasto@gazetaolsztynska.pl

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5