Piłka od pana Rysia trafiła do dzieci ze slamsów Manili

2021-08-01 11:04:29 (ost. akt: 2021-08-01 12:03:24)
Siostra Klaudia zabrała piłkę od pana Rysia do Manili

Siostra Klaudia zabrała piłkę od pana Rysia do Manili

Autor zdjęcia: Nadesłane

Kolejna piłka od Ryszarda Krzemieniewskiego, animatora sportu i rekreacji z Nowego Miasta Lubawskiego, „poszybowała” w świat. Tym razem prezent od pana Rysia trafił na Filipiny.
Od wielu lat Ryszard Krzemieniewski realizuje swój autorski program „Piłki na koniec świata”. Do dzieci w różnych, ubogich krajach, wysyła z pomocą ambasad, misji katolickich i wojskowych futbolówki, które pozyskuje od sponsorów. Upominki od niego „poszybowały” już do krajów na wszystkich kontynentach. Ostatnio nowomiejski animator sportu i rekreacji wśród najmłodszych poinformował, że kolejną piłkę podarował dzieciom z Manili. Prezent przekazał za pośrednictwem siostry misjonarki Klaudii Olejniczak, która pochodzi z Boleszyna w gminie Grodziczno. Przekazanie piłki nastąpiło w Nowym Mieście, bowiem siostra Klaudia przebywała w nowomiejskich stronach na urlopie.
— Dowiedziałem się, że siostra pracuje z dziećmi ze slamsów Manili i tam przekazałem mój upominek. Mam nadzieję, że mój prezent sprawi radość dzieciom i będą mogły spędzać wolny czas na sportowo, jak ich rówieśnicy w Polsce — powiedział Ryszard Krzemieniewski. ul

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5