Podziękowania dla sportowców w Olsztynie i w Nowym Mieście

2021-07-30 11:55:28 (ost. akt: 2021-07-30 12:13:14)

Autor zdjęcia: KWP Olsztyn, Starostwo Powiatowe w Nowym Mieście

Kadra województwa warmińsko-mazurskiego w sporcie pożarniczym otrzymała podziękowania w Olsztynie. W jej składzie znaleźli się nowomiejscy strażacy. Podziękowano im też na sesji powiatowej w Nowym Mieście Lubawskim.
28 lipca br. o godz. 11.00 w ośrodku szkolenia Komendy Wojewódzkiej PSP w Olsztynie odbyło się spotkanie z kadrą województwa warmińsko-mazurskiego w sporcie pożarniczym. W spotkaniu udział wzięli: Pan Artur Chojecki – Wojewoda Warmińsko-Mazurski, nadbryg. Tomasz Komoszyński – Warmińsko-Mazurski Komendant Wojewódzki PSP oraz komendanci miejscy i powiatowi PSP.  Wojewoda Artur Chojecki oraz nadbryg. Tomasz Komoszyński podziękowali sportowcom za trud i zaangażowanie włożone w przygotowania do mistrzostw oraz pogratulowali osiągniętych wyników.

Tego samego dnia o godz. 15.00 na sesji Rady Powiatu Nowomiejskiego podziękowania trzem sportowcom z Komendy Powiatowej PSP w Nowym Mieście Lubawskim: asp. Przemysławowi Kierzenkowskiemu, mł asp. Patrykowi Grzechowiakowi i sekc. Pawłowi Jędrzejewskiemu złożył Przewodniczący Rady Powiatu w Nowym Mieście Lubawskim Pan Kazimierz Wiśniewski oraz Starosta Nowomiejski Pan Andrzej Ochlak.
Podczas spotkania w Olsztynie
Reprezentacja województwa warmińsko-mazurskiego w roku 2021 po raz kolejny znalazła się na podium rozegranych na obiektach Centralnej Szkoły PSP w Częstochowie XXXVII Mistrzostw Polski w Sporcie Pożarniczym zdobywając brązowy medal w klasyfikacji drużynowej. Po raz pierwszy w długiej historii tych mistrzostw mistrzem w dwuboju pożarniczym został strażak z woj. warmińsko-mazurskiego – asp. Przemysław Kierzenkowski. W składzie kadry województwa znaleźli się strażacy z Komendy Miejskiej PSP w Olsztynie oraz z Komend Powiatowych PSP w Działdowie, Gołdapi, Nowego Miasta Lubawskiego oraz Ostródy. 

źródło KW PSP Olsztyn, Starostwo Powiatowe w Nowym Mieście
Oprac: bryg. Józef Dobies KP PSP NML.

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5