Swoją przyszłość wiążę z piłką nożną

2021-07-19 09:58:15 (ost. akt: 2021-07-19 10:05:21)

Autor zdjęcia: Nadesłane

Małgosia Milewska z Nowego Miasta w czerwcu tego roku została powołana na zgrupowanie selekcyjne Kadry Narodowej Piłki Nożnej Kobiet do lat 15. Młoda nowomieszczanka obecnie trenuje w Akademii Sportu Stomil Olsztyn.
Gosia zaczynała przygodę z piłka nożna na zajęciach dla dzieci prowadzonych przez trenera Andrzeja Błaszkowskiego, kiedy miała 7 lat. Jej pierwszym klubem był KS Drwęca Nowe Miasto, gdzie grała w drużynie chłopięcej od 2014 roku. Obecnie jest 14 – latką, dla której piłka jest ważnym życiowym celem. W maju 2018 roku, została wypatrzona przez trenerów Mobilnej Akademii Młodych Orłów i powołana do kadry wojewódzkiej dziewcząt do lat 13, z którą rok później wywalczyła 3 miejsce w Polsce. Gosia obecnie trenuje w Akademii Sportu Stomil Olsztyn, z którą w tym roku zdobyła wicemistrzostwo Polski Centralnej Ligi Juniorek U-15. 6. W czerwcu tego roku została powołana na zgrupowanie selekcyjne Kadry Narodowej Kobiet do lat 15.
A jakie plany, marzenia i najważniejsze cele ma utalentowana piłkarka? W tej chwili Gosia ma propozycje od trzech klubów Ekstraklasy Kobiet, by zasilić ich drużyny młodzieżowe. Jednak najbliższą przyszłość wiąże z kobiecą sekcją Stomilu Olsztyn, której trener Marek Maleszewski jest gwarantem gry na najwyższym krajowym poziomie.
— Moją przyszłość wiążę z piłką nożną. Od nowego roku szkolnego będę przebywać na co dzień w internacie w Olsztynie oraz chodzić do szkoły i klasy razem z dziewczynami z klubu. W najbliższej przyszłości nie planuję zmieniać klubu. Moim najważniejszym celem na ten moment jest dojście do finału CLJ U-17 w zbliżającym się sezonie. Marzę o dostaniu szansy zagrania w meczu w polskich barwach oraz z orzełkiem na piersi. W te wakacje 20 dziewczyn właśnie dostanie możliwość zagrania w Kadrze Polski, dlatego robię co w mojej mocy, żeby być jedną z wybranych — opowiada Małgosia Milewska. opr. ul

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5