Podsumowanie sezonu piłkarek Klubu Sportowego SMS Kurzętnik u wójta Wojciecha Dereszewskiego

2021-07-13 11:11:54 (ost. akt: 2021-07-13 11:33:27)

Autor zdjęcia: Alina Laskowska

To był rekordowy sezon dla piłkarek z Klubu SMS Kurzętnik.
SMS Kurzętnik —50 zawodniczek, trzeci największy klub piłkarski dziewcząt na Warmii i Mazurach. Za nimi rekordowy sezon. Przed nimi odrobina odpoczynku i ciąg dalszy piłkarskiej przygody.

Obrazek w tresci

13 lipca reprezentacja Klubu SMS Kurzętnik z trenerem Jarosławem Roszkowskim, gościła w Urzędzie Gminy Kurzętnik na spotkaniu z wójtem Wojciechem Dereszewskim.

Obrazek w tresci

Okazja nie byle jaka, ponieważ dziewczyny 15 czerwca 2021 roku zostały Mistrzyniami Województwa W-M SZS w piłce nożnej dziewcząt, zdobywając historyczny złoty medal w mistrzostwach województwa dla gminy Kurzętnik i powiatu nowomiejskiego. To nie wszystko! Dodatkowo drużyna z Kurzętnika reprezentowała województwo warmińsko-mazurskie na Mistrzostwach Polski LZS w piłce nożnej dziewcząt „Mała Piłkarska Kadra Czeka” zdobywając IX miejsce, dla gminy Kurzętnik i powiatu nowomiejskiego zarówno w kategorii chłopców i dziewcząt. Gmina Kurzętnik współfinansowała wyjazd dziewcząt z Klubu SMS do Reńskiej Wsi (woj. opolskie) na to sportowe święto.

Obrazek w tresci

Te dwa ostatnie wydarzenia są doskonałym podsumowaniem całego sezonu, za co osobiście podziękował wójt Wojciech Dereszewski podczas spotkania w Urzędzie Gminy.

— To niesamowite jak silna jest dziewczęca piłka nożna w gminie Kurzętnik. Zawsze będę wspierał wszelkie sportowe inicjatywy — mówił Wojciech Dereszewski, dziękując i gratulując zawodniczkom — Patrzę na Was z dumą, wiem, że jesteście silnym zespołem.

Obrazek w tresci

— Przepracowaliśmy bardzo dużo jednostek treningowych, rozegraliśmy klika spotkań towarzyskich, do sezonu przygotowywaliśmy się na obozie sportowym w Dusznikach-Zdroju (woj. dolnośląskie), gościliśmy dwukrotnie Mobilną Akademie Młodych Orłów, zorganizowaliśmy dużo imprez sportowych i akcji charytatywnych, ale to nie wszystko — wylicza trener Jarosław Roszkowski — Nasze dwie drużyny rewelacyjnie zaprezentowały się zarówno w meczach u siebie jak i na wyjeździe grając przeciwko chłopcom w Lidze Wojewódzkiej w kategoriach Żak i Orlik.

Zawodniczki i trener otrzymali od wójta Gminy Kurzętnik upominki, sami obdarowali Wojciecha Dereszewskiego pamiątkowymi zdjęciami z ostatnich dwóch wyjątkowych dla nich zawodów.

Obrazek w tresci

— Już za niecały miesiąc wyjeżdżamy do Polanicy-Zdrój (woj. dolnośląskie) na obóz sportowy przygotowywać się do nowego sezonu, a w nim będzie duuużo się działo — mówi Jarosław Roszkowski— Jesteśmy z Was dumni i dziękujemy za wasz uśmiech, za zaangażowanie i profesjonalizm, za każdy trening i mecz.

Alina Laskowska
a.laskowska@gazetaolsztynska.pl2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5