Wielkie, sportowe święto w Kurzętniku na powitanie wakacji

2021-06-16 14:43:17 (ost. akt: 2021-06-23 12:44:06)
Kurzętnik zaprasza na triathlon. Ma stać się cyklicznym wydarzeniem odbywającym się w tym urokliwym zakątku województwa.
Bieganie, pływanie i jazda na rowerze czyli triathlon, doskonale wpisuje się w gminę Kurzętnik, która sportem stoi. Warunki do biegania są wyśmienite, do jazdy na rowerze także, a miejsc do pływania mamy naprawdę spory wybór.
Nic więc dziwnego, że organizatorzy imprezy postawili właśnie na gminę Kurzętnik. Sam wójt Wojciech Dereszewski biega na co dzień i trenuje pływanie, aby wystartować w triathlonie.
— Wyzwanie to ogromne, jak i sama organizacja zawodów, które gmina przygotowuje z Host of Events Tomasza Galińskiego — podkreśla Wojciech Dereszewski, a opowiadając o okolicy podkreśla gościnność mieszkańców gminy i walory turystyczne Pojezierza Brodnickiego, na terenie którego gmina częściowo się znajduje. Zawodnicy, którzy pojawią się na triathlonie w Kurzętniku, z pewnością zechcą tu ponownie wrócić.
Największa i jedyna triathlonowa rywalizacja w powiecie nowomiejskim odbędzie się w pierwszą sobotę wakacji, 26 czerwca. Na stadionie w Kurzętniku zlokalizowane będzie biuro zawodów. Bieganie odbędzie się po ścieżce rekreacyjnej pomiędzy Kurzętnikiem i Lipowcem. Pływanie odbędzie się w Jeziorze Skarlińskim. Wejście do wody i wyjście z wody usytuowane będzie na plaży gminnej w Wawrowicach. Trasa kolarska pobiegnie z Jeziora Skarlińskiego do Kurzętnika przez Marzęcice.
— W ramach Triathlon Kurzętnik 2021 będą też zawody w aquathlonie dla żaków i młodzików — wyjaśnia Tomasz Galiński, organizator.
Wzdłuż trasy kolarskiej i biegowej zostanie stworzonych pięć punktów zorganizowanego kibicowania. Kibice je tworzący powalczą o tytuł Mistrza Dopingu i nagrodę od sponsora. Kolorowe stroje, trąbki, bębny czy garnki - wszystko, co pozwoli na szalony doping, da energię zawodnikom, a jednocześnie podczas dobrej zabawy może dać atrakcyjną nagrodę od sponsorów. Mistrza Kibicowania wybiorą triathloniści po zakończeniu zawodów w specjalnej ankiecie, którą otrzymają wraz z racebookiem w pakiecie startowym.
Podczas triathlonu nie zabraknie imprez towarzyszących, które odbywać się będą na stadionie w Kurzętniku. Kibicie, mieszkańcy i goście tego dnia w Kurzętniku z pewnością nudzić się nie będą.

Alina Laskowska
a.laskowska@gazetaolsztynska.pl


PROGRAM IMPREZY
7:00 - Otwarcie biura zawodów na stadionie w Kurzętniku
9:00 - Aquathlon - Start rywalizacji w kategorii Młodzicy - plaża w Wawrowicach
9:30 - Aquathlon - Start rywalizacji w kategorii Żak - plaża w Wawrowicach
10:30 - Start - Dystans - 1/4 IM - plaża w Wawrowicach
11:30 - Start - Dystans - 1/8 IM - plaża w Wawrowicach
14:00 - Bieg Malucha - stadion w Kurzętniku
14:30 - Ceremonia Dekoracji wszystkich kategorii - stadion w Kurzętniku


2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5