Treningowy Super Sprint w Nowym Mieście Lubawskim

2021-06-23 11:20:53 (ost. akt: 2021-06-23 11:30:51)

Autor zdjęcia: Stanisław R. Ulatowski

Ostatni Super Sprint Automobilklubu Nowomiejskiego był trochę nietypowy i miał charakter treningu. Z okazji startu na obszernym, bezpiecznym placu za stacją diagnostyczną przy ulicy Jagiellońskiej skorzystało 25 kierowców.
Pomimo uciążliwego upału, trening obserwowała dość liczna grupa fanów sportów motorowych. Mieli oni okazję z jednego miejsca oglądać każdy przejazd zawodnika w całości. Przygotowana przez organizatorów próba była szybka i kierowcy mieli okazję wykazać się swoimi umiejętnościami, wykorzystując moc swoich maszyn. Automobilklub Nowomiejski zapraszał do udziału także kierowców w „cywilnych” autach. Jak poinformowała Mirosława Brodzik z zarządu AN, z takiej okazji skorzystało kilku kierowców, na co dzień nie startujących w barwach AN. Wśród nich był bardzo młody junior — 6 – letni Michał Graszek, początkujący kartingowiec z Grodziczna. I tu wielkie brawa dla jego taty — Wojciecha, który stara się, by syn wyrósł na sportowca motorowego z „krwi i kości”.
Klasyfikację Super Sprintu – treningu wygrał Oskar Prusakowski za kierownicą subaru impreza z AN, za nim sklasyfikowano Karola Chabatowskiego wraz z pilotem Damianem Maciołkiem z Lubawskiego Klubu Rajdowego (honda civic). Trzeci był Marek Kwiatkowski z AN na subaru impreza. ul
Wyniki szczegółowe imprezy prezentujemy poniżej w tabelach


2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5