Piłkarki z Kurzętnika mistrzyniami województwa!

2021-06-16 21:33:16 (ost. akt: 2021-06-16 21:48:08)

Autor zdjęcia: Alina Laskowska

Kurzętnik po raz kolejny udowodnił, że jest stolicą warmińsko-mazurskiej piłki nożnej dziewcząt. Na Orliku w Kurzętniku odbyły się Mistrzostwa Województwa Warmińsko-Mazurskiego Szkolnego Związku Szkolnego w piłce nożnej dziewcząt w kategoriach Igrzysk Dzieci i Igrzysk Młodzieży Szkolnej.
W wielkim finale Igrzysk Dzieci piłkarki na co dzień trenujące w Klubie Sportowym SMS Kurzętnik zmierzyły się z dziewczętami z drużyny SSP Tylice.
— Nasze zawodniczki udanie rozpoczęły finałowe spotkanie i do końca kontrolowały finałowy mecz. Po dwóch bramkach Anity do przerwy, Olga dołożyła jeszcze dwa gole i spotkanie zakończyło się zwycięstwem 4:0 — relacjonuje trener Jarosław Roszkowski.
SP KURZĘTNIK - SSP TYLICE 4:0 (2:0); bramki: 2x Anita Jeznach, 2x Olga Jeznach
Królowymi Strzelczyń Finału Wojewódzkiego zostały Anita i Olga Jeznach
Skład drużyny SP KURZĘTNIK:
- Nadia Janowska (GK), Jagoda Domżalska, Lena Łużyńska, Hania Harajda, Oliwia Urbańska, Lena Zdrojewska, Julia Markiewicz, Lena Kliniewska, Natalia Dreszler, Anita Jeznach, Olga Jeznach (C), Zuzanna Gortatowska.
Trener: Jarosław Roszkowski

W kategorii Igrzysk Młodzieży Szkolnej zawodniczki z Kurzętnika, w mocno zmienionym składzie rozegrały cztery spotkania, w których zaprezentowały się z bardzo dobrej strony i zajęły IV miejsce.
SP KURZĘTNIK - SP 4 OSTRÓDA 0:1
SP KURZĘTNIK - SP MIŁKI 0:1
SP KURZĘTNIK - SP KOSZELEWY 3:0
bramki: 2x Aleksandra Kordalska, 1x Karolina Łazuka
SP KURZĘTNIK - SSP TYLICE 0:1
Skład drużyny SP KURZĘTNIK:
- Julia Mejka (GK,C), Zuzanna Zwolińska, Agnieszka Szydłowska, Kinga Lendzion, Patrycja Szmeichel, Aleksandra Kordalska, Karolina Łazuka.
Trener: Jarosław Roszkowski

Mistrzostwa Województwa w piłce nożnej dziewcząt oficjalnie otworzyli oraz wręczyli puchary, dyplomy, medale i nagrody: Jolanta Paplińska - Dyrektor Zespołu Szkół im. Władysława Jagiełły w Kurzętniku, Magdalena Rynkowska - Sekretarz Gminy Kurzętnik oraz Jerzy Czapliński - Wicestarosta Nowomiejski .
Organizatorem Mistrzostw Województwa w piłce nożnej dziewcząt był Warmińsko-Mazurski Szkolny Związek Sportowy, a współorganizatorami byli: Zespół Szkół im. Władysława Jagiełły w Kurzętniku oraz Klub Sportowy SMS Kurzętnik. Koordynatorem Finału Wojewódzkiego był Jarosław Roszkowski - Wicedyrektor Zespołu Szkół im. Władysława Jagiełły w Kurzętniku.


Całość umilił występ zespołu tanecznego "Concret" pod przewodnictwem Jowity Jankowskiej - nauczycielki wychowania fizycznego w Zespole Szkół im. Władysława Jagiełły w Kurzętniku. Sędzią głównym był Leszek Podliński, a opiekę medyczną sprawowała Grażyna Bojanowska.
Patronat medialny: Gazeta Nowomiejska, MTI Kurzętnik, TV Eltronik.

red.
nowemiasto@gazetaolsztynska.pl

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5