Motocyklem przekroczył prędkość w obszarze zabudowanym

2021-06-15 20:08:29 (ost. akt: 2021-06-15 20:10:59)

Autor zdjęcia: KPP Nowe Miasto

Policjanci z ruchu drogowego nowomiejskiej Policji zatrzymali kierującego, który w obszarze zabudowanym jechał 110 km/h, czyli o 60 km/h więcej niż pozwalają na to przepisy. Jednośladem kierował 23-letni mieszkaniec gminy Kurzętnik. Mężczyzna nie posiadał uprawnień do kierowania motocyklem.
Wczoraj przed godziną 17:00, w miejscowości Gwiździny funkcjonariusze ruchu drogowego zatrzymali do kontroli kierującego motocyklem marki Kawasaki 23-letniego mieszkańca gminy Kurzętnik. Powodem kontroli było przekroczenie prędkości w terenie zabudowanym o 60 km/h. Na danym odcinku drogi obowiązuje ograniczenie do 50 km/h, a jadący motocyklem 23-latek poruszał się z prędkością 110 km/h.

Po zatrzymaniu do kontroli kierującego okazało się, że mężczyzna nie ma wymaganych uprawnień do kierowanie motocyklem. Z uwagi na popełnione wykroczenie i obowiązujące przepisy ruchu drogowego mundurowi zatrzymali kierującemu prawo jazdy kat B1, B,C1,C,T. Dodatkowo został ukarany mandatami za kierowania pojazdem bez wymaganej kategorii prawa jazdy oraz za przekroczenie dozwolonej prędkości. Wzbogacił się także o 10 punktów karnych.

Słoneczna wiosenna pogoda sprzyja temu, aby z samochodu przesiąść się na motocykl. Ten niestety nie chroni kierującego tak, jak robi to karoseria samochodu. Motocyklistę nie chronią poduszki powietrzne czy pasy bezpieczeństwa. W przypadku zdarzenia drogowego jego skutki dla takiego kierującego z reguły są poważne. O swoje bezpieczeństwo kierowca jednośladu musi zadbać sam.

Policjanci apelują!
Nie nadużywajmy gazu. Dbaj o siebie, swojego pasażera i innych uczestników dróg.
KPP Nowe Miasto

 

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5