Wicher Gwiździny wygrwa z LZS Lubawa w V kolejce III ligi

2021-06-11 14:56:14 (ost. akt: 2021-06-11 15:02:59)

Autor zdjęcia: KS Wicher Gwiździny

Po półrocznej przerwie w końcu przyszedł czas dokończenia 1 rundy III ligi WMZTS.
Po przewie związanej z pandemią, kolejne dyscypliny wracają do gry. Z przyjemnością otrzymaliśmy relację z rozgrywek w tenisie stołowym zespołu z Gwiździn. KS Wicher wraca po przerwie w wielkim stylu, pokonując zespół LZS Lubawa.


Nietypowo bo w okresie czerwcowym pojawił nawał meczowy związany jak wiemy z sytuacją pandemiczną. Temperatura meczu była wysoka nie tylko z uwagi na fakt rywalizacji, ale też na samej sali sięgała ona blisko 30 C. Naszym rywalem była drużyna LZS Lubawa, którą udało się pokonać wynikiem 11 do 7.

Mecz przebiegał bardzo wyrównanie i po rozegraniu 10 meczy było 5-5. Kluczowym momentem meczu był pojedynek Szymona Sargalskiego z Michałem Surdykowskim, w którym górą okazał się nasz zawodnik. Szymon zaprezentował bardzo równą formę i wygrał wszystkie pojedynki nie licząc debla, w którym uległ wraz z Andrzejem Ciemieckim parze Surdykowski Michał/Golder Tomasz. Świetnie zaprezentował się także Michał Sargalski, któremu udało się zgarnąć 3,5 punkta, przegrywając tylko jeden mecz. Jak już zauważyliśmy wcześniej w parze z Michałem Mówińskim duet ten świetnie spisuje się w deblu co potwierdził kolejny pewny wygrany pojedynek.

Pozostali nasi zawodnicy tj. Andrzej Ciemiecki i Michał Mówiński rozegrali także udane zawody, z tym że zabrakło im trochę szczęścia. Andrzej wygrywając 2 pojedynki przegrał także 2 z Michałem Surdykowskim i Tomaszem Golderem 3-2 co świadczy, że zabrakło niewiele do osiągnięcia lepszego wyniku końcowego, z kolei Michał Mówiński przegrywał minimalnie w stanach w głównych rywalizacjach m.in z Tomaszem Golderem lub zwyczajnie nie układała się gra z uwagi na fakt, że zaburzony jest u niego rytm meczowy. Bardzo dziękujemy drużynie LZS Lubawa za świetną rywalizację. Mimo porażki Lubawianie dysponują o wiele większym doświadczeniem w rozgrywkach ligowych i z pewnością w kolejnych starciach będziemy mięli o wiele ciężej. My zaś nie przerywamy maratonu meczów i już w niedzielę o godz. 10.00 stajemy od walki z drużyną z Lidzbarka Warmińskiego na wyjeździe!

KS Wicher Gwiździny/red
nowemiasto@gazetaolsztynska.pl

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5