Agata i Nell z nagrodą i tytułem laureata - międzynarodowy sukces duetu [ZDJĘCIA I VIDEO]

2021-06-08 15:25:02(ost. akt: 2021-06-08 15:36:57)
Agata i Nell, uczennice Szkoły Muzycznej w Iławie, mają na swoim koncie kolejny, międzynarodowy sukces

Agata i Nell, uczennice Szkoły Muzycznej w Iławie, mają na swoim koncie kolejny, międzynarodowy sukces

Autor zdjęcia: Maria Artiemiew

Agata Bernaciak z Biskupca i Nell Obrębska z Iławy, uczennice iławskiej Szkoły Muzycznej, mogą pochwalić się kolejnym, międzynarodowym sukcesem. Ich duet fortepianowy AGNE zdobył pierwszą nagrodę w konkursie „Wiedeńska wiosna muzyczna” oraz tytuł laureata.
Do I Międzynarodowego Konkursu „Wiedeńska wiosna muzyczna” w Austrii zgłoszenia przesyłano online do 20 maja. Wzięło w nim udział ponad 220 solistów i zespołów z całego świata. Wyniki ogłoszono na stronie Stowarzyszenia Gloria Artis 30 maja 2021 roku.

Międzynarodowe jury obradowało pod przewodnictwem prof. J. Padjas z Austrii. W jego składzie znaleźli się też Zsolt Farkas (Węgry), Eleni Ioannidou (Grecja), Patricia Shih (Kanada/USA) oraz Hanna Holeksa, Marta Nowaczyk - Łapińska i Katarzyna Słota - Marciniec z Polski.

Państwową Szkołę Muzyczną I stopnia z Iławy reprezentowały uczennice z klasy fortepianu Marii Artiemiew. W kategorii solistów zaprezentowała się 12 – letnia iławianka Nell Obrębska. W kategorii zespołów swój talent zaprezentował zaś duet fortepianowy AGNE w składzie Nell Obrębska (wspomniana wcześniej) i 13 – letnia Agata Bernaciak z Biskupca.
Agata i Nell, uczennice Szkoły Muzycznej w Iławie, mają na swoim koncie kolejny, międzynarodowy sukces

Solistka Nell zdobyła drugą nagrodę. Duet AGNE uzyskał tytuł laureata konkursu i zdobył pierwszą nagrodę oraz nagrodę za wybitny potencjał artystyczny. Dodatkowo dziewczęta otrzymały zaproszenie do udziału w koncertach w prestiżowych salach Wiednia. Ze względu na pandemię odbędą się one wiosną 2022 roku.

Warto wspomnieć, że duet AGNE dwukrotnie zdobywał już drugie miejsca w Międzynarodowym Konkursie Duetów Fortepianowych w Ełku w 2017 i 2019 roku. Agata Bernaciak została też wyróżniona w 2020 roku w I Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym Online „Gloria Artis” w Wiedniu.

Ze swoich uczennic zapewne dumna jest Maria Artiemiew, nauczycielka iławskiej szkoły muzycznej.
— Wyjazd do Wiednia to niesamowite wyróżnienie i radość dla duetu. Sukces wiedeński jest też potwierdzeniem pozytywnej opinii o duecie jednego z pedagogów krakowskiej Akademii Muzycznej. Motywacją do ciężkiej pracy dziewczynek były również cenne wskazówki kompozytora utworu K2 – Grzegorza Miśkiewicza, któremu serdecznie dziękujemy za doping i wsparcie. Podziękowania kierujemy także pod adresem iławskiej Państwowej Szkoły Muzycznej, która stworzyła idealne warunki do pracy uczennicom i nauczycielowi w trudnych, pandemicznych czasach. Po raz kolejny przekonujemy się, że sam talent to za mało i pracować zawsze warto. Jesteśmy dumni z takich uczennic jak Agata Bernaciak i Nell Obrębska – nie kryje Maria Artiemiew.
Agata i Nell, uczennice Szkoły Muzycznej w Iławie, mają na swoim koncie kolejny, międzynarodowy sukces
— Nie ukrywam, że nagrywanie utworów na konkurs nie było łatwe. Starałyśmy się je nagrać jak najlepiej. Skupienia wymagało również słuchanie ,,duetowej siostry", by wszystko było równo – dodaje Agata Bernaciak, młoda mieszkanka Biskupca.
Dziewczęta, za naszym pośrednictwem, chcą podziękować swojej nauczycielce Marii Artiemiew za motywację oraz zapał do pracy. A pani Maria powtarza, że choć Nell i Agaty nie łączą więzi rodzinne, to grają jakby miały jedno serce.
Grażyna Jonowska2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5