Parkuj zgodnie z przepisami

2021-06-07 13:36:04 (ost. akt: 2021-06-07 13:38:51)

Autor zdjęcia: Stanisław R. Ulatowski

Wydawać by się mogło, że parkowanie jest proste. Tymczasem życie pokazuje, że nie wszyscy pamiętają o przepisach, a ich inwencja zaskakuje samych policjantów.
Zrobiło się ciepło, dlatego okoliczni mieszkańcy spędzają czas nad zbiornikami wodnymi. Wczoraj nowomiejscy policjanci wzywani byli na interwencje w rejonie ośrodka wypoczynkowego w Ostaszewie.
Interwencja związana była z nieprawidłowym parkowaniem aut.

Ok godz. 17:15 oficer dyżurny nowomiejskiej komendy policji otrzymał informację dotyczącą nieprawidłowego parkowania pojazdów na drodze gruntowej dojazdowej do plaży nad Jeziorem Hartowieckim w miejscowości Ostaszewo. Policjanci, którzy pojechali w miejsce interwencji zastali tam 42 samochody, których kierujący nie zastosowali się do znaku pionowego B-36 „zakaz zatrzymywania się” na drodze gruntowej. Funkcjonariusze z przeprowadzonej interwencji sporządzili dokumentację.
Za powyższe wykroczenie zgodnie z taryfikatorem grozi mandat karny w wysokości 100 zł i 1 punkt karny.

Policjanci zapowiadają, że stanowczo będą reagowali na tego typu wykroczenia a sprawcy tych wykroczeń poniosą konsekwencje.

O czym warto pamiętać parkując samochód? Co mówią przepisy?
Zasady dotyczące parkowania znajdziemy w ustawie "Prawo o ruchu drogowym". Ustawodawca określił tam miejsca i sytuacje, w których zatrzymanie i postój są dozwolone.
Przede wszystkim, musimy pamiętać, że zatrzymać pojazd możemy tylko w miejscach, w których jest on widoczny dla innych kierujących i nie powoduje zagrożenia bezpieczeństwa ruchu drogowego. Zatrzymujemy się jak najbliżej krawędzi jezdni, równolegle do niej. Nasz samochód pod żadnym pozorem nie może tamować ruchu. Poza obszarem zabudowanym powinniśmy zatrzymywać się poza jezdnią. Uważamy oczywiście na znaki i pod żadnym pozorem nie parkujemy przy zakazach.
KPP Nowe Miasto


2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5