Podsumowanie długiego weekendu na drogach powiatu

2021-06-07 12:33:10(ost. akt: 2021-06-07 12:36:35)

Autor zdjęcia: Stanisław R. Ulatowski

Długi weekend za nami. Jak co roku nad bezpieczeństwem wypoczywających czuwali policjanci. Dla policjantów drogówki był to czas wzmożonych kontroli. Od środy do niedzieli nowomiejscy funkcjonariusze nie odnotowali żadnego wypadku, pracowali za to przy 6 niegroźnych kolizjach drogowych. Funkcjonariusze zatrzymali 3 nietrzeźwych kierujących, jeden z nich w ogóle nie powinien wsiadać za kierownicę auta, bowiem obowiązują go dwa bezterminowe zakazy prowadzenia pojazdów.
W sobotę ok. godz. 17:15 oficer dyżurny nowomiejskiej komendy Policji otrzymał zgłoszenie z którego wynikało, że w miejscowości Otręba doszło do ujęcia obywatelskiego nietrzeźwego motorowerzysty. Policjanci, którzy pojechali na miejsce ustalili, że mieszkanka gminy Kurzętnik zauważyła swojego sąsiada, który pijany wsiadł na motorower i wyjechał ze swojej posesji. Kobieta pobiegła za nim i uniemożliwiła mu dalszą jazdę, po czym zadzwoniła na numer alarmowy. Przeprowadzone przez funkcjonariuszy badanie trzeźwości potwierdziło wcześniejsze przypuszczenia. 66-letni mieszkaniec gminy Kurzętnik miał w organizmie blisko promil alkoholu.

To kolejny taki przypadek, w którym dzięki zgłoszeniu obywatelskiemu policjanci eliminują z dalszej jazdy nietrzeźwego kierującego.

 Także w sobotę ok. godz. 18:15 w Biskupcu dzielnicowi zatrzymali do kontroli drogowej kierującego rowerem 28-letniego mieszkańca tej gminy. Mężczyzna ten już kilkakrotnie zatrzymywany był podczas jazdy rowerem w stanie nietrzeźwości. Tak było i tym razem. Przeprowadzone badanie trzeźwości wykazało, że mężczyzna miał w organizmie blisko promil alkoholu.

Ok godz. 23: w Bielicach dzielnicowi tamtejszej gminy zatrzymali do kontroli kierującego audi mieszkańca gminy Kurzętnik. Siedzący za kierownicą auta 32-latek znajdował się w stanie nietrzeźwości mając w organizmie blisko 1,5 promila alkoholu. To też nie pierwszy taki przypadek. Okazało się także, że mężczyzna ten posiada aż dwa bezterminowe sądowe zakazy prowadzenia pojazdów.
KPP Nowe Miasto

2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5