Niebawem sieć gazowa pokryje całe Nowe Miasto

2021-04-29 11:33:59 (ost. akt: 2021-04-29 11:43:59)
Rury do przesyłu gazu składowane są przy ulicy Narutowicza

Rury do przesyłu gazu składowane są przy ulicy Narutowicza

Autor zdjęcia: Nadesłane

Z pewnością mieszkańcy grodu nad Drwęcą zauważają prowadzone prace przy rozprowadzaniu sieci gazowej na terenie kolejnych obszarów Nowego Miasta. Zbliża się moment, kiedy całe miasto „pokryte” zostanie siecią gazową.
Kilka dni temu do Nowego Miasta zostały przywiezione rury do przesyłu gazu, które składowane są przy ulicy Narutowicza. Jest to związane z planowaną przez Pomorską Spółkę Gazownictwa rozbudową sieci gazowej w rejonie ulicy Narutowicza i Magnoliowej. Termin rozpoczęcia prac przez firmę realizującą inwestycję, został określony na drugi tydzień maja tego roku.

Przypomnijmy...
Na przełomie września i października 2014 roku zakończył się pierwszy etap budowy gazociągu wysokiego ciśnienia relacji Brodnica – Nowe Miasto. W składzie inwestycji znalazło się wybudowaniu stacji gazowej w Nowym Mieście. Kolejnym etapem, w wyniku którego ukończona została budowa gazociągu wysokiego ciśnienia. Zakończenie tych prac, związanych z drugim etapem inwestycji, umożliwiło przyłączanie chętnych odbiorców znajdujących się na trasie gazociągu średniego ciśnienia.

Smog w powietrzu...
Zapewne mieszkańcy miasta, które położone jest w głębokiej dolinie, odczuwają w bezwietrzne dni obecność groźnego smogu w powietrzu. Burmistrz miasta, Józef Blank, skierował apel do mieszkańców, w którym wyraża troskę o jakość powietrza w Nowym Mieście.
— Zachęcam mieszkańców do likwidacji nieefektywnych kotłów węglowych starego typu i korzystania z możliwości przyłączania się do rozbudowywanej sieci gazowej na terenie Nowego Miasta — powiedział gospodarz miasta.
ul

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5