„Twórcy Nowomiejscy ON-LINE” — Katarzyna Żurawska

2021-03-24 11:06:36(ost. akt: 2021-03-24 11:16:53)
Fragment jednej z prac Katarzyny Żurawskiej

Fragment jednej z prac Katarzyny Żurawskiej

Autor zdjęcia: Nadesłane

Pracownia plastyczna Miejskiego Centrum Kultury w Nowym Mieście Lubawskim zaprosiła wszystkich chętnych lokalnych twórców do udziału w projekcie „Twórcy Nowomiejscy ON-LINE”. Przedstawiamy pierwszą osobę z artystycznego grona — Katarzynę Żurawską z Nowego Miasta Lubawskiego.
W projekt zaangażowały się Natalia Reszka i Anna Pestka – Górska, które zapowiadają dalsze prezentacje nowomiejskich twórców i zachęcają wszystkich niezdecydowanych do kontaktu z MCK.

Nowomieszczanka Katarzyna Żurawska określa się samoukiem, który od zeszłego roku działa artystycznie przy pomocy tabletu i rysika. Mówi, że kobiety samoistnie stały się motywem przewodnim jej ilustracji. Nie intencjonalnie.

O ile zacięcie plastyczne było we mnie od zawsze, o tyle regularnie rysuję i tworzę kolaże cyfrowe od niedawna, ucząc się programów graficznych i eksperymentując plastycznie dla własnej frajdy. Silną inspiracją są dla mnie proste i oszczędne w kolorach formy, zdecydowane linie i styl komiksowy. Wszystko to staram się łączyć w swoich pracach, którymi dzielę się na Instagramie (@kat_zur — opowiada pani Katarzyna. — Bardzo lubię też motywy kwiatowe, i te w przyszłości mogą zepchnąć kobiece z piedestału — zobaczymy... ul

2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5