Kickbokserzy trenowali z Mistrzem

2021-03-13 20:21:38 (ost. akt: 2021-03-13 20:32:02)

Autor zdjęcia: Sekcja Kickboxingu Zamek Expom Kurzętnik

Kickboxing to bez wątpienia dyscyplina, która w naszym regionie ma się bardzo dobrze. I nie ma co się dziwić, zawodnicy mają okazję spotykać najlepszych i od nich się uczyć.
W dniach 26-27 lutego 2021 roku odbyło się seminarium szkoleniowe z Don Diego, Mateuszem Kubiszynem, dwukrotnym Mistrzem Świata w Kickboxingu Full Contact i zwycięzcą turnieju na gołe pięści Gromda.
— Małą ciekawostką jest to, że Mateusz swój pierwszy tytuł mistrza Polski w Kickboxingu Full Contact zdobył w Kurzętniku w 2013 — wspomina Leszek Jobs, trener sekcji kickboxingu w Kurzętniku.

W seminarium uczestniczyły trzy kluby: Sekcja Kickboxingu Zamek Expom Kurzętnik, MUKS Olimpia Kickboxing Nowe Miasto Lubawskie i Spartakus Squad Stębark.

Zajęcia były podzielone na dwa, trzygodzinne bloki. Pierwsza część to szkolenie z boksu, a druga to szlifowanie technik typowo kickboxerskich.

— Podczas seminarium mistrz Mateusz przekazał naszym młodym adeptom kickboxingu bardzo dużo ciekawej wiedzy, ze szczegółowym omówieniem myczków i trików, które sprawdziły się w jego osobistym warsztacie mistrza i zaprowadziły go na szczyt zawodniczej kariery — relacjonuje Leszek Jobs — Oczywiście po każdym omówieniu danej techniki nasi zawodnicy przelewali to na praktyczne zastosowanie podczas ćwiczeń w parach.

W zajęciach udział wzięło blisko 40 osób. To bardzo cenna lekcja, spotkanie z Mateuszem Kubiszynem pozwoli zawodnikom spojrzeć na ten sport w inny sposób, zagłębić się w szczegóły taktyczno - techniczne, bo właśnie one podczas trudnych i wyrównanych pojedynkach mogą decydować o zwycięstwie.

— Dziękujemy naszym zawodnikom za zaangażowanie podczas seminarium, a Tobie Mateusz za wiedzę którą przekazałeś naszej młodzieży, dobra robota — podsumowuje Leszek Jobs.

red.
a.laskowska@gazetaolsztynska.pl

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5