Nietrzeźwi kierujący wyeliminowani z dróg

2021-02-15 13:07:56 (ost. akt: 2021-02-15 13:10:33)

Autor zdjęcia: KPP Nowe Miasto

Zarzuty, zakaz prowadzenia pojazdów, wysokie kary finansowe oraz liczne apele nie odstraszają nietrzeźwych kierowców od wsiadania za kierownicę pojazdów. W miniony weekend z dróg naszego powiatu wyeliminowano 3 kierujących, którzy zanim ruszyli w drogę spożywali alkohol.
W piątek ok godz. 16:40 w Tereszewie policjanci ruchu drogowego zatrzymali do kontroli drogowej kierującego rowerem 24-letniego mieszkańca gminy Kurzętnik. Przeprowadzone badanie trzeźwości wykazało, że mężczyzna miał w organizmie blisko pół promila alkoholu.

Wieczorem, ok. godz. 20:30 na ulicy Grudziądzkiej w Biskupcu policjanci ogniwa ruchu drogowego zatrzymali do kontroli drogowej kierującego audi A4. Przeprowadzone badanie trzeźwości wykazało, że 47-letni mieszkaniec gminy Biskupiec siedzący za kierownicą auta miał w organizmie 3 promile alkoholu.

 Z kolei w sobotę w Nowym Mieście Lubawskim doszło do obywatelskiego ujęcia nietrzeźwego kierującego fiatem. Ok. godz. 19:00 oficer dyżurny nowomiejskiej komendy otrzymał zgłoszenie dotyczące ujęcia nietrzeźwego kierowcy na ulicy Tysiąclecia. Jak ustalili funkcjonariusze kierujący fiatem seicento jadąc ulicą Tysiąclecia w kierunku Działyńskich jechał od jednej strony drogi do drugiej strony, co chwilę wjeżdżając na chodnik. W pewnym momencie stracił panowanie nad autem i zjechał na pobocze, wówczas przypadkowy mężczyzna widząc nieodpowiedzialne zachowanie kierowcy zabrał mu kluczyki od auta. Gdy na miejsce przyjechali policjanci szybko potwierdziło się, że 61-letni kierujący fiatem jest nietrzeźwy. Przeprowadzone badanie trzeźwości wykazało, że mieszkaniec naszego miasta miał w organizmie ponad 2,5 promila alkoholu.

 
Policjanci apelują !
Pijani kierowcy to realne zagrożenie na drogach. Są sprawcami wielu kolizji i wypadków, w tym również tych tragicznych w skutkach. Nie bądźmy obojętni! Reagujmy, gdy widzimy, że ktoś pod wpływem alkoholu zamierza wsiąść za kierownicę, informujmy policjantów, gdy widzimy podejrzany sposób jazdy kierowcy. Wspólnie zadbajmy o bezpieczeństwo na drogach naszego powiatu!
KPP Nowe Miasto


 


2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5