Trudne warunki na drogach. Policja apeluje o ostrożność

2021-02-10 16:07:22 (ost. akt: 2021-02-10 16:11:05)
Skutki kolizji na nowomiejskiej ulicy Kopernika

Skutki kolizji na nowomiejskiej ulicy Kopernika

Autor zdjęcia: KPP Nowe Miasto

Panujące na zewnątrz ujemne temperatury powodują, że nawierzchnia dróg jest śliska, a to wymaga od nas większej wyobraźni oraz ostrożności. Nie zapominajmy także o odpowiednim przygotowaniu samochodu do trudnych warunków drogowych. Wsiadając za kółko warto pamiętać, że bezpieczeństwo zależy przede wszystkim od nas. W miniony weekend nowomiejscy policjanci pracowali przy 5 kolizjach. Wyeliminowali z dalszej jazdy nietrzeźwego kierującego.
W sobotę ok. godz. 9:20 na ulicy Nowomiejskiej w Marzęcicach kierujący pojazdami nissan i mercedes nie zachowali bezpiecznego odstępu podczas wymijania doprowadzając do zderzenia się aut lusterkami bocznymi. Obaj kierujący zostali ukarani mandatami.
 
Ok. godz. 18:35 na ulicy Kopernika w Nowym Mieście Lubawskim kierujący oplem meriva nie dostosował prędkości jazdy do warunków panujących an drodze w wyniku czego zjechał na lewe pobocze gdzie uderzył w przydrożne drzewo.
 Skutki kolizji na nowomiejskiej ulicy Kopernika
Dwie godziny później na tej samej ulicy kierujący renault stracił panowanie nad prowadzonym pojazdem także w wyniku niedostosowania prędkości do warunków panujących an drodze po czym zjechał do przydrożnego rowu.
 
W niedzielę ok godz. 15:00 na ulicy Kolejowej w Nowym Mieście Lubawskim kierujący BMW nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze w wyniku czego zjechał na lewe pobocze i uderzył w ogrodzenie.
 
Ok. godz. 19:00 na ulicy Działyńskich w Nowym Mieście Lubawskim kierujący audi A3 nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze w wyniku czego zjechał na lewy pas i uderzył w audi A6
 
W sobotę policjanci ogniwa ruchu drogowego na ulicy Kościuszki w Biskupcu zatrzymali do kontroli drogowej kierującego mazdą. Przeprowadzone badanie trzeźwości wykazało w organizmie 39-letniego mieszkańca powiatu iławskiego, który siedział za kierownicą auta blisko promila alkoholu.
 
Pamiętajmy, że za bezpieczeństwo swoje i innych użytkowników drogi odpowiadamy my sami.
Zgodnie z zapowiedziami synoptyków, w najbliższych dniach nadal możemy spodziewać się opadów śniegu, co za tym idzie trudnych warunków na drodze. Dlatego policjanci apelują do kierowców, aby byli ostrożni. Pamiętajmy, że w takich warunkach wyprzedzanie, wymijanie czy pokonywanie zakrętów mogą być bardzo niebezpieczne. Kierowcy podczas podróżowania przede wszystkim muszą dostosować swoją technikę jazdy do warunków pogodowych i jechać w myśl zasady: "wolniej, znaczy bezpieczniej".

Tych kilka prostych porad, uwaga, skupienie, odpowiedzialność, bezwzględne zachowanie trzeźwości za kierownicą i empatia wobec innych mogą pomóc bezpiecznie poruszać się po drogach naszego regionu.
KPP Nowe Miasto

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5