Policjanci apelują o ostrożność na drodze

2021-02-01 16:56:18(ost. akt: 2021-02-01 17:00:51)
Skutek kolizji drogowej w Bielicach

Skutek kolizji drogowej w Bielicach

Autor zdjęcia: KPP Nowe Miasto

W regionie pojawiły się kolejne opady śniegu. Warunki na drogach uległy pogorszeniu. Policjanci apelują do kierowców, by dbali o bezpieczeństwo swoje i innych uczestników ruchu drogowego. Przypominają o bezwzględnej trzeźwości za kierownicą. Eliminują z naszych dróg kolejnych nietrzeźwych kierujących.
Dnia 28 stycznia rano, ok. godz. 7:30 w miejscowości Ostrowite policjanci ogniwa ruchu drogowego zatrzymali do kontroli kierującego volvo. 30-letni mieszkaniec gminy Biskupiec , który siedział za kierownicą auta znajdował się w stanie nietrzeźwości. Badanie wykazało w jego organizmie ponad pół promila alkoholu.

O godz. 15:30 w Bielicach tamtejsi dzielnicowi zatrzymali do kontroli drogowej rowerzystę. I w tym przypadku kolejny mieszkaniec gminy Biskupiec zanim wyruszył w drogę spożywał alkohol. 62-latek miał w organizmie ponad pół promila alkoholu.

Tego samego dnia policjanci pracowali przy kolizji drogowej, która miała miejsce w Bielicach. Kobieta kierująca oplem corsa niedostosowana prędkości jady do warunków panujących na drodze doprowadzając do zjechania z drogi do przydrożnego rowu.

Pamiętajmy, że za bezpieczeństwo swoje i innych użytkowników drogi odpowiadamy my sami.

Zgodnie z zapowiedziami synoptyków, w najbliższych dniach nadal możemy spodziewać się opadów śniegu, co za tym idzie trudnych warunków na drodze. Dlatego policjanci apelują do kierowców, aby byli ostrożni. Pamiętajmy, że w takich warunkach wyprzedzanie, wymijanie czy pokonywanie zakrętów mogą być bardzo niebezpieczne. Kierowcy podczas podróżowania przede wszystkim muszą dostosować swoją technikę jazdy do warunków pogodowych i jechać w myśl zasady: "wolniej, znaczy bezpieczniej".

Tych kilka prostych porad, uwaga, skupienie, odpowiedzialność, bezwzględne zachowanie trzeźwości za kierownicą i empatia wobec innych mogą pomóc bezpiecznie poruszać się po drogach naszego regionu.
KPP Nowe Miasto


2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5