Odszedł Przyjaciel nowomiejskiej lekkoatletyki

2021-01-28 11:57:58 (ost. akt: 2021-01-28 12:05:00)

Autor zdjęcia: AN

Do wieczności odszedł Wacław Wasiela, były przewodniczący Warmińsko – Mazurskiego Szkolnego Związku Sportowego. Jego osobę można było śmiało określić mianem „przyjaciela nowomiejskiej lekkiej atletyki”.
Jako przewodniczącego Warmińsko – Mazurskiego Szkolnego Związku Sportowego widywaliśmy bardzo często na lekkoatletycznych arenach i podczas innych, oficjalnych imprez związanych z nowomiejskim sportem. Dobrze wiedział, że poziom nowomiejskiej lekkiej atletyki jest godny podkreślenia, a organizatorzy sportu i samorządowcy znani są z dobrej organizacji mityngów i turniejów.

Wręczał medale, dyplomy i inne wyróżnienia najlepszym, co niewątpliwie dawało dodatkową satysfakcję uhonorowanym osobom. Nie szczędził przy tym słów uznania dla młodych sportowców i organizatorów życia sportowego.

Wacław Wasiela dał się poznać jako osoba potrafiąca zjednać sobie grono działaczy sportowych, cechował się kulturą osobistą. Niejednokrotnie doceniał „Gazetę Nowomiejską” za relacjonowanie imprez i pokazywanie wyróżniających się zawodników nowomiejskiego sportu.
red


2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5