Kickbokserskie podsumowanie 2020 roku

2021-01-26 08:51:30 (ost. akt: 2021-01-26 08:52:17)
Zgrupowanie letnie w Hartowcu, zawodnicy Zamku Expom Kurzętnik i MUKS Olimpia Nowe Miasto

Zgrupowanie letnie w Hartowcu, zawodnicy Zamku Expom Kurzętnik i MUKS Olimpia Nowe Miasto

Autor zdjęcia: nadesłane

To był trudny, ciekawy i skomplikowany rok, na szczęście obfitujący w sukcesy zawodników sekcji kickboxingu Zamku Expom Kurzętnik.
Każde zawody, przygotowania do sezonu to oddzielna historia, która zapisuje się na zawsze w kronikach zawodników Zamku Expom Kurzętnik. O roku 2020 w naszym lokalnym kickboxingu, opowiada trener Leszek Jobs
— Jak zawsze początek sezonu rozpoczęliśmy od mocnych przygotowań na własnych obiektach, gdzie moi zawodnicy przelewali litry potu, aby odpowiednio przygotować się do startów — mówi trener Jobs — Było też mnóstwo ciężkich sparingów z zaprzyjaźnionymi klubami, które na początku sezonu są nieodzownym elementem całej układanki w przygotowaniach do okresu startowego.

W lutym 2020 roku zawodnicy Zamku mieli okazję sprawdzić formę i wziąć udział w turnieju międzynarodowym Slovak Open w Bratysławie. — Jak się później okazało był to pierwszy i zarazem ostatni turniej zagraniczny w 2020 roku — wspomina Leszek Jobs — Wszystko pokrzyżowała pandemia koronawirusa.
W Bratysławie, podopieczni trenera Leszka Jobsa, wywalczyli 11 medali: 4 złote, 2 srebrne i 5 brązowych, zajmując wysokie 11 miejsce w klasyfikacje drużynowej na 84 kluby z Europy .
— Po drodze były Mistrzostwa Województwa Pomorskiego, które odbyły się w Luzinie — mówi trener Jobs — Wróciliśmy z nich z 7 medalami, 5 złotymi i 2 srebrnymi krążkami.
Sukcesem Polskiego Związku Kickboxingu jest to, że w tym trudnym czasie udało się rozegrać wszystkie turnieje rangi Mistrzostw Polski, co wcześniej nie było takie oczywiste.
Kolejnym wyzwaniem była organizacja „Wakacji z Kickboxingiem”. To letnia akcja, która cieszy się dużym powodzeniem od 2013 i trwa przez całe wakacje. Podczas sierpniowego obozu w Hartowcu, wraz z zawodnikami MUKS Olimpia Nowe Miasto, już od 2013 roku, zawodnicy przygotowują się do drugiej części sezonu.
— Wrzesień i październik to ogrom pracy startowej dla naszych zawodników, praktycznie co tydzień rozgrywane były zaległe turnieje rangi Mistrzostw Polski — opowiada Leszek Jobs.
W krynicy Zdrój, we wrześniu odbyły się Mistrzostwa Polski kadetów, skąd do Kurzętnika trafiły 4 złote medale, 1 srebrny i 1 jeden brązowy krążek, co w ogólnym rozrachunku dało ekipie Leszka Jobsa, 1 miejsce w klasyfikacji drużynowej na 43 krajowe ekipy.
— Dodatkowo Łukasz Gumiński został wybrany najlepszym zawodnikiem mistrzostw — wspomina Leszek Jobs.
W Mysiadle, pod koniec września odbyły się MP kadetów starszych i młodszych w formule KL z których zawodnicy wrócili z 2 złotymi , 2 srebrnymi i 2 brązowymi medalami oraz tytułem najlepszego zawodnika turnieju którym został Mieszko Siemiątkowski.
W tym samym czasie podczas MP Służb Mundurowych w Krynicy Zdrój Piotr Kołakowski triumfował w formułach KL i K-1.
— W Drezdenku, w październiku podczas MP seniorów w formule FC wywalczyliśmy 1 srebrny i 1 brązowy krążek — wylicza Leszek Jobs —
W Węgrowie w listopadzie na MP Kadetów Młodszych w formule LC nasi zawodnicy zdobyli 2 srebrne medale.
Zamek Expom Kurzętnik oraz MUKS Olimpia Nowe Miasto, w październiku 2020 roku, byli głównymi organizatorami MP Seniorów, Juniorów i Masters w formule LC i PF. Impreza ta zakończyła się pełnym sukcesem sportowym i organizacyjnym.
Podczas zawodów w Nowym Mieście, zawodnicy Zamku Expom zdobywają 2 złote, 2 srebrne i 1 brązowy krążek oraz 2 miejsce w klasyfikacji drużynowej na 54 kluby z Polski w rywalizacji seniorskiej.
— W takcie MP uczciliśmy także 20 lecie działalności naszej sekcji kickboxingu K.S Zamek Expom Kurzętnik — wspomina trener Leszek.
Pod koniec października w Maszewie Wielkim koło Płocka zorganizowane zostały MP Seniorów w formule KL. Dorobek kickboxerów z Kurzętnika to 1 srebrny i 2 brązowe medale.
W listopadzie odbył się Polish Fighter Kids w Szczecinie i był to kolejny udany start kadetów, gdzie zdobyli 1 złoty i 2 srebrne medale.
Kolejne medale zawodnicy zdobyli w II Otwartym Świętokrzyskim Turnieju Kickboxingu w Skarżysku - Kamienna. Wrócili z 2 złotymi, 1 srebrnym i 1 brązowym krążkiem.
Grudzień 2020 to Mistrzostwa Warszawy Kadetów starszych w formule KL i kolejne 2 złote medale i 1 brązowy.
— Na zakończenie rywalizacji udajemy się do Kalisza gdzie odbyły się Młodzieżowe Mistrzostwa Polski w formule FC, podczas których znakomity start zaprezentował Krystian Rzepka, dorzucając do swojej bogatej kolekcji z tego sezonu, złoty medal i piękny Pas MMP. — wspomina Leszek Jobs.
Był to wzmożony czas ciężkiej pracy zawodników na matach i ringach na krajowym podwórku. W trakcie sezonu były również zgrupowania i konsultacje Reprezentacji Polski w których także uczestniczyli zawodnicy Zamku Expom Kurzętnik.
— Szkoda tylko odwołanych ME Seniorów w Turcji i MŚ Juniorów i Kadetów w Serbii — mówi Leszek Jobs — Szczególne podziękowania należą się moim zawodnikom, którzy godnie reprezentują nasz Klub Zamek Expom Kurzętnik podczas zmagań sportowych. Pokazaliście charakter i serducho do walki a to cechuje prawdziwych sportowców i wojowników którymi już teraz jesteście. Nie zmieniajcie się i walczcie o swoje marzenia.
Piotr Kołakowski, Damian Chiliński, Krystian Rzepka, Mieszko Siemiątkowski, Samanta Klein, Amelka Rzepecka,
Olaf Siemiątkowski, Czarek Kowalkowski, Łukasz Gumiński, Kacper Olęcki, Maciek Szwechowicz, Dawid Mączkowski, Kamil Mączkowski to właśnie oni reprezentowali Sekcję Kicboxingu Zamku Expom Kurzętnik w sezonie 2020 w formułach LC , KL , FC i K-1. Podsumowując starty w Mistrzostwach Polski, łącznie zawodnicy zdobyli 25 medali: 12 złotych, 7 srebrnych i 6 brązowych.

— Sebastian Prokop Trener MUKS Olimpia Kickboxing Nowe Miasto Lubawskie, Tobie też bardzo dziękuję za wzorcową współpracę między nami, razem możemy o wiele więcej — mówi Leszek Jobs — Mam nadzieję że w nowym roku dołączą do nas zawodnicy, którzy z różnych przyczyn nie mogli startować, a wcześniej byli bardzo mocnymi punktami naszego teamu. Liczę także na kolejne młode pokolenie, które już się zbroi na udział w zawodach w nowym roku. Z tego miejsca dziękuję wszystkim Tym którzy wspierają nas przez cały czas w naszych działaniach i trzymają za nas kciuki. Dziękuję również rodzicom którzy są zawsze blisko Nas i w do tego w pełnej gotowości by pomóc w każdej trudnej sytuacji. Wszystkiego najlepszego i dużo zdrowia w 2021 roku — podsumowuje Leszek Jobs, trener sekcji kickboxingu Zamku Expom Kurzętnik.

red. al
nowemiasto@gazetaolsztynska.pl

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5