Nowa data 29. Finału WOŚP

2020-12-27 16:59:43(ost. akt: 2020-12-27 17:04:00)

Autor zdjęcia: Marcin Zalewski, archiwum Gazety Nowomiejskiej

Finał WOŚP to jednodniowa zbiórka publiczna, organizowana przez Fundację Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. W ciągu 28. Finałów WOŚP Orkiestra zebrała i wydała na wsparcie polskiej medycyny sumę ponad 1,3 mld PLN i kupiła ponad 65 200 urządzeń. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy miał się odbyć 10 stycznia 2021 roku.
— Chciałbym wszystkim zakomunikować, że zmieniliśmy datę naszego Finału – będziemy grali 31 stycznia! Tym razem pieniądze będą zbierane na laryngologię, otolaryngologię i diagnostykę głowy — poinformował Jurek Owsiak — Pamiętam jak kiedyś, kilkanaście lat temu, kiedy Polskę nawiedziły powodzie, zmieniliśmy termin naszego Najpiękniejszego Festiwalu Świata. Festiwal się odbył. Mało tego, ten nowy termin okazał się bardzo, bardzo dobry dla festiwalu. Jesteśmy tak skonstruowani, że bierzemy wszystkie takie przeciwności na klatę i natychmiast szukamy dobrych rozwiązań. Bardzo cieszymy się, że 120 000 wolontariuszy gotowych grać, gotowych być razem z nami, będzie robiło wszystko, aby to nasze hasło – WYGRAMY – było nie tylko nadzieją, że wygramy z koronawirusem, ale żeby to było hasło, które mówi o tym, że dajemy sobie radę, że jesteśmy razem, że grając z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy, tworzymy społeczeństwo obywatelskie.

W powiecie nowomiejskim zarejestrowano sześć sztabów: Szkoła Podstawowa w Nowym Grodzicznie, 44 DH im. M. Kopernika w Radomnie, Hufiec NML, Miejskie Centrum Kultury w Nowym Mieście, Gminny Ośrodek Kultury w Biskupcu, Gminne Centrum Kultury w Kurzętniku i Gminne Centrum Kultury w Mszanowie. Serdecznie zachęcamy do aktywnego udziału w tym wyjątkowym czasie pod szyldem czerwonego serduszka. Skontaktuj się z wybranym sztabem i zobacz jak możesz pomóc!


29. Finał WOŚP odbędzie się 31 stycznia 2021 roku. W zbiórkę, która dedykowana będzie wsparciu oddziałów dziecięcej laryngologii, otolaryngologii i diagnostyki głowy, włączy się 120 tys. wolontariuszy, zarejestrowanych w Sztabach na całym świecie. Zbiórka realizowana będzie również przy wykorzystaniu kanałów elektronicznych. Kweście towarzyszyć będą wydarzenia organizowane przez lokalne Sztaby, a także 15. bieg “Policz się z cukrzycą”, który realizowany będzie w formie wirtualnej. W Warszawie centrum wydarzeń stanowić będzie studio telewizyjne na Placu Defilad, w którym odbędą się koncerty m.in. zespołu Dżem, Voo Voo, Kwiat Jabłoni i Piersi. Transmisja internetowa wydarzenia rozpocznie się w sobotę (30 stycznia) o godz. 21:00 i potrwa nieprzerwanie 27 godzin.


a.laskowska@gazetaolsztynska.pl

2001-2023 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5