Czterolatki z Przedszkola Miejskiego wystawiły jasełka

2020-12-27 12:40:42 (ost. akt: 2020-12-27 12:43:39)
Jedna ze scen przedszkolnego spektaklu

Jedna ze scen przedszkolnego spektaklu

Autor zdjęcia: Przedszkole Miejskie

Święta Bożego Narodzenia to wyjątkowy czas dla wszystkich. By go przybliżyć i pokazać jego niezwykłą moc, dzieci z grupy I zaprezentowały Jasełka. Po raz pierwszy w historii przedszkola ich przygotowanie przypadło dzieciom czteroletnim.
Przedstawienie przypomina wszystkim historię Maryi, Józefa i narodzin Jezusa. Do stajenki przywędrowali mali pastuszkowie, którzy dowiedzieli się o cudzie narodzin Jezusa, a opiekuńcze aniołki nieustannie czuwały nad świętą rodziną i biednymi pastuszkami.

Widowisko przeplatane było kolędami, pastorałkami, które napełniły wszystkich świąteczną radością i sprawiły, że poczuliśmy magię zbliżających się świąt. Całość uzupełniła prosta dekoracja, piękne stroje małych aktorów.

Tegoroczne Jasełka były inne niż zazwyczaj. Mali aktorzy prezentowali swoje umiejętności teatralne w obecności dyrektora Zespołu Szkolno - Przedszkolnego Jerzego Resickiego i Katarzyny Zapałowskiej, wicedyrektor Przedszkola Miejskiego. Zabrakło społeczności przedszkolnej oraz rodziców. Niestety, obecny czas wymusza na nas zmiany, modyfikuje nasze tradycje i przyzwyczajenia.

Jasełka przygotowała Jolanta Świątkowska i Anna Ćwiklińska.
Życzmy sobie aby mimo wszystko radość tych świątecznych dni pozostała w nas na dłużej, dała siłę i wiarę.
Przedszkole Miejskie


2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5