Michał Kozłowski z Automobilklubu Nowomiejskiego wygrał „generalkę” 24. Rajdu Brodnickiego

2020-09-01 00:23:07 (ost. akt: 2020-09-01 00:35:01)
Zwycięzcy generalki w Rajdzie Brodnickim — Anna i Michał Kozłowscy z Automobilklubu Nowomiejskiego

Zwycięzcy generalki w Rajdzie Brodnickim — Anna i Michał Kozłowscy z Automobilklubu Nowomiejskiego

Autor zdjęcia: Stanisław R. Ulatowski

Kierowcy Automobilklubu Nowomiejskiego zdominowali 24. edycję Rajdu Brodnickiego, zwyciężając „generalkę” i zajmując wysokie miejsca w klasach. W imprezie wystartowało 29 kierowców z klubów całej północno wschodniej Polski.
Z powodu panującego zagrożenia epidemicznego zrezygnowano z pierwszej próby specjalnej na brodnickim rynku, która dotychczas otwierała rajd, organizowany od początku przez Automobilklub Toruński i Jana Balceraka, prezesa AT. Impreza z tego powodu wystartowała z ośrodka Stepol nad Jeziorem Bachotek.

Ogółem 24 Rajd Brodnicki liczył około 70 kilometrów i kierowcy poruszali się drogami o nawierzchniach asfaltowych i szutrowych. Organizatorzy przygotowali 22 kilometry prób sprawnościowych. Głównie rywalizacja przebiegała malowniczymi trasami gminy Brzozie. Pewnym novum, które wprowadzono do książki drogowej była próba Brzozie – jezioro ze startem w pobliżu Jeziora Janówko.

Wśród wszystkich uczestników, na liście startowej było 6 załóg reprezentujących Automobilklub Nowomiejski. Jeszcze przed wyruszeniem w trasę, Michał Kozłowski, czołowy zawodnik AN przyznał, że w Rajdzie Brodnickim startuje już szósty raz. Dodał że lubi imprezę, a w tegorocznym „brodnickim” jedzie z żoną Anną.

On właśnie, za kierownicą swojego subaru impreza, został zwycięzcą klasyfikacji generalnej rajdu. Za nim znalazł się jego kolega klubowy Kamil Piaścik, jadący subaru impreza z Adrianem Idziakiem. Trzeci w generalce był Rafał Chrzczon z Marcinem Jabłońskim (subaru impreza) z Automobilklubu Warmińskiego.
Klasyfikację klubową wygrał bezapelacyjne Automobilklub Nowomiejski (60 pkt) przed AMK Drwęca Ostróda (45 pkt) i Automobilklubem Toruńskim (40 pkt).
ul
WYNIKI NAJLEPSZYCH W 24. RAJDZIE BRODNICKIM SĄ W GALERII PONIŻEJ
2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5