Zakończenie roku w nowomiejskiej szkole "Jedynce"

2020-07-03 10:25:17 (ost. akt: 2020-07-03 10:31:01)
Podczas uroczystości zakończenia roku szkolnego

Podczas uroczystości zakończenia roku szkolnego

Autor zdjęcia: SP 1

26 czerwca 2020 roku mury Szkoły Podstawowej nr 1 w Nowym Mieście opuścili kolejni absolwenci - 28 uczniów klasy VIII a. Wczesnym rankiem, z zachowaniem reżimu sanitarnego, z rąk dyrektora szkoły i wychowawcy uczniowie odbierali świadectwa. W miłej atmosferze, z uśmiechem na twarzy i nieco drżącym głosem przyjmowali gratulacje i słowa uznania.
Główna część - pożegnanie i podsumowanie pracy uczniów w drugim etapie edukacji, miała miejsce o godzinie 13.00 w jednej z nowomiejskich restauracji. To pierwsze takie zakończenie poza murami szkoły, a zostało zaplanowane w taki właśnie sposób z uwagi na zagrożenie epidemiologiczne.

Zebranych na uroczystości powitała prowadząca spotkanie Ewelina Niścigorska-Bojarska. Gościliśmy Prezesa Zarządu Expom S.A. pana Rafała Domżalskiego oraz panią Martę Tchorzewską - Jego asystentkę. Licznie przybyli Rodzice tegorocznych absolwentów oraz uczniowie.

Na początku głos zabrał Dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego pan Jerzy Resicki. Skierował do uczniów wiele ciepłych słów, podsumował lata spędzone w murach szkoły, życzył uczniom wszelkiej pomyślności i sukcesów w dalszym życiu. Serdecznie podziękował Rodzicom za współpracę.
W tym roku po raz drugi w historii zreformowanej szkoły Dyrekcja i Grono Pedagogiczne przyznało Złote Tarcze - nagrody dla uczniów, którzy przez ostatnie 3 lata nauki uzyskiwali średnie ocen minimum 5,3 oraz wzorowe zachowanie. Wśród tegorocznych absolwentów było dwoje takich uczniów. Te prestiżowe nagrody otrzymali: Zuzanna Anna Dąbrowska oraz Wiktor Grzywacz. 8 uczniów otrzymało świadectwa z wyróżnieniem.


Zakład patronacki EXPOM w ramach programu „Akademia EXPOMU” ufundował wartościowe nagrody rzeczowe dla uczniów szczególnie wyróżniających się wiedzą z przedmiotów ścisłych, którzy mają szczególne osiągnięcia w konkursach matematycznych i językowych. W tym roku nagrody ufundowane przez EXPOM S.A. otrzymali uczniowie: Zuzanna Anna Dąbrowska, Wiktor Grzywacz oraz Michalina Dąbrowska.


Dyrekcja szkoły oraz Rada Pedagogiczna postanowiła nagrodzić uczniów za wiedzę, umiejętności oraz rozsławianie szkoły w mieście, powiecie, województwie i kraju. W tym roku nagrody te otrzymali następujący uczniowie: David Rykaczewski – laureat i finalista wojewódzkiego konkursu przedmiotowego z języka angielskiego, Wiktor Grzywacz - laureat wojewódzkiego konkursu przedmiotowego z matematyki, Samuel Schramm - trzykrotny finalista wojewódzkiego konkursu przedmiotowego z języka angielskiego oraz Zuzanna Anna Dąbrowska – finalistka wojewódzkiego konkursu przedmiotowego z języka polskiego i biologii oraz laureatka drugiego miejsca w XXVII Wojewódzkiej Olimpiadzie Promocji Zdrowego Stylu Życia.

Statuetkę "Lolka" - nagrodę za godne reprezentowanie szkoły i wcielanie w życie ideałów Jana Pawła II - Patrona Szkoły, otrzymała w tym roku Zuzanna Anna Dąbrowska. Dyrektor Szkoły pan Jerzy Resicki przekazał Zuzi statuetkę, a Prezes naszego zakładu patronackiego EXPOM S.A. pan Rafał Domżalski obdarował uczennicę atrakcyjną niespodzianką. Zuzia została 10-tym laureatem "Lolka".

Podziękowania dla uczniów z pocztu sztandarowego otrzymali: Oliwia Florenc, Michalina Dąbrowska, Olga Cielecka, Miłosz Moczadło oraz Bartosz Zellma.
Wręczono również podziękowanie oraz upominek w postaci vouchera do sklepu Empik za aktywną pracę w Ogólnoszkolnej Radzie Uczniowskiej w minionym roku szkolnym. Słowa uznania trafiły do Bartosza Zellmy - przewodniczącego ORU.
Nagrodę za 100% frekwencję od klasy IV do VIII otrzymała Małgorzata Wiśniewska.

Absolwenci odebrali również nagrody za udział w wielu innych konkursach, w których licznie uczestniczyli w roku szkolnym 2019/2020.
Podczas uroczystości nie zabrakło miłych słów skierowanych w kierunku dyrektora szkoły, wychowawcy klasy oraz Rodziców. Nie szczędzono uśmiechów i słów wdzięczności za wspólnie spędzone lata.

SP 1

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. xyz #2943983 | 77.87.*.* 4 lip 2020 22:47

    A gdzie maseczki i dystans??? Z tego co mi wiadomo we wszystkich okolicznych i nowomiejskich szkołach rozdawano świadectwa w maseczkach i rękawiczkach, a w SP1 zawsze inaczej...

    Ocena komentarza: warty uwagi (2) odpowiedz na ten komentarz

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5