Niebezpieczne zdarzenia na drogach - w Wawrowicach i Nowym Mieście

2020-07-02 12:18:01 (ost. akt: 2020-07-02 12:31:38)
Kolizja w Wawrowicach

Kolizja w Wawrowicach

Autor zdjęcia: Stanisław R. Ulatowski

Pomimo apeli policjantów o ostrożną jazdę i dostosowanie prędkości do warunków na drodze wciąż zdarzają się kierujący, którzy lekceważą zasady ruchu drogowego. Wczoraj policjanci pracowali przy dwóch zdarzeniach drogowych, w miejscach w których wcześniej dochodziło do podobnych sytuacji.
Wczoraj po raz kolejny doszło do zdarzeń drogowych na drodze wojewódzkiej W538 w Wawrowicach i na skrzyżowaniu ulicy Kasztanowej z Sosnową w Nowym Mieście Lubawskim. Przyczyną tych zdarzeń była brawura kierujących i niestosowanie się do podstawowych zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym polegające na jeździe z nadmierną prędkością oraz nieustąpieniu pierwszeństwa przejazdu na skrzyżowaniu.
 
Ok. godz. 18:40 w Wawrowicach kierujący oplem vectra na zakręcie drogi stracił panowanie nad pojazdem w wyniku czego zjechał na lewą stronę i doprowadził do zderzenia z audi A4 na następnie uderzył w busa renault master. Na szczęście żaden z uczestników zdarzenia nie odniósł obrażeń. Sprawca został ukarany mandatem karny.
 
Godzinę później policjanci pracowali przy kolejnym zdarzeniu drogowym, tym razem na skrzyżowaniu ulic Kasztanowej z Sosnową w Nowym Mieście Lubawskim. W tym przypadku kierująca fiatem punto nie ustąpiła pierwszeństwa przejazdu kierującemu osobowym peugeotem. Także w tym przypadku sprawczyni kolizji została ukarana na miejscu mandatem karnym.
 


Kierowco pamiętaj
Policjanci apelują, aby prędkość jazdy dostosowana była do warunków na drodze i by stosować się do przepisów ruchu drogowego. Nad bezpieczeństwem uczestników ruchu drogowego czuwają przez cały czas policjanci. Warto jednak pamiętać, że nawet najlepiej zorganizowana akcja prewencyjna nie uchroni nas, jeżeli o swoje bezpieczeństwo nie zadbamy sami.

KPP Nowe Miasto
 

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5