Wiktoria z trzecim miejscem w Polsce i na wyjątkowej lekcji on line

2020-05-19 15:01:05 (ost. akt: 2020-05-19 15:33:27)
Wiktoria Dziodko, młoda szachistka z Nowego Miasta

Wiktoria Dziodko, młoda szachistka z Nowego Miasta

Autor zdjęcia: SP 1

Wiktoria Dziodko, uczennica Szkoły Podstawowej nr 1 w Nowym Mieście Lubawskim pasjonuje się szachami. Uczestniczy w różnych turniejach i konkursach. Obecnie są to konkursy online.
Szachy to gra znana od setek lat, w którą grają miliony osób na całym świecie. Rozwija zdolność koncentracji, umiejętność analizy, wyobraźnię, pamięć, cierpliwość i samodzielność w podejmowaniu decyzji.

Uczennica naszej szkoły, Wiktoria Dziodko, również pasjonuje się szachami. Uczestniczy w różnych turniejach i konkursach. Obecnie są to konkursy online.

Jednym z nich był interaktywny konkurs szachowym Szach Maks, podczas którego rozwiązywała 24 zadania szachowe. Organizatorem konkursu był Klub Szachowy Mogalo Warszawa, który jest członkiem Polskiego Związku Szachowego. Wiktoria w grupie klas czwartych zajęła III miejsce w Polsce. (https://mogalo.pl/konkurs_szachmaks_3_wyniki)
Uczennica otrzymała pamiątkowy medal, dyplom laureata konkursu oraz bardzo atrakcyjną nagrodę w postaci lekcji szachowej z Piotrem Murdzią.


Piotr Murdzia – polski szachista, jest jedynym zawodnikiem na świecie, który wywalczył 8 złotych krążków na MŚ w klasyfikacji indywidualnej. W roku 2002 jako pierwszy Polak uzyskał tytuł arcymistrza w rozwiązywaniu zadań szachowych (solvingu). Czynnie angażuje się w popularyzację szachów wśród dzieci i młodzieży.


Dla Wiktorii było to niezwykle cenne spotkanie. W czasie lekcji Mistrz pogratulował Wiktorii sukcesu w konkursie i podkreślił, że w całym cyklu konkursu brało udział ponad 2 tysiące uczniów. Po czym, pod okiem Mistrza, odbyła się lekcja szachowa. Piotr Murdzia udzielił Wiktorii wielu cennych rad dotyczących królewskiej gry, które na pewno zaprocentują w przyszłości. 60 minut spotkania online, w miłej szachowej atmosferze, minęło niezwykle szybko. Na koniec Mistrz życzył sukcesów. Dołączamy się do życzeń dla Wiktorii.

SP 1

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5