Strażacy z Nowego Miasta także ratują Biebrzański Park Narodowy

2020-04-22 20:26:48 (ost. akt: 2020-04-22 20:33:41)

Autor zdjęcia: freepik

Pożar w Biebrzańskim Parku Narodowym nie ustaje. Kolejne jednostki wyruszają na ratunek. Wśród nich także ekipa z nowomiejskiej PSP.
Komendant Wojewódzki PSP w Olsztynie powołał dzisiaj specjalną kompanię gaśniczą ‘WARMIA’, która została wysłana do gaszenia pożaru w Biebrzańskim Parku Narodowym w województwie podlaskim.

W skład kompanii gaśniczej ‘WARMIA’ weszły średnie i ciężkie samochody ratowniczo – gaśnicze z Działdowa, Nowego Miasta Lubawskiego, Iławy, Węgorzewa, Giżycka, Kętrzyna, Mrągowa, Pisza, Szczytna, Olecka, Ełku, Gołdapi, Ostródy i Olsztyna, cysterna JRG Pisz, samochód wężowy JRG Ostróda, samochód kwatermistrzowski JRG 3 Pasłęk, lekki samochód rozpoznawczo – ratowniczy z quadem JRG 2 Olsztyn i lekki samochód kwatermistrzowski Komendy Wojewódzkiej PSP w Olsztynie. W sumie 78 strażaków - informuje portal REMIZA.

Miejscem koncentracji sił i środków była komenda PSP w Ełku, natomiast miejscem docelowym jest miejscowość Goniądz w powiecie monieckim.


- Z takim pożarem nie mieliśmy do czynienia od kilkunastu lat - powiedział minister środowiska Michał Woś na konferencji przed budynkiem dyrekcji Biebrzańskiego Parku Narodowego. Powierzchnię pożaru oszacowano na ok. 6 tys. hektarów, w akcji gaśniczej uczestniczy 186 strażaków w 37 wozach ratowniczo-gaśniczych.


Czytaj e-wydanie


Gazeta Olsztyńska zawsze pod ręką w Twoim smartfonie, tablecie i komputerze. Codzienne e-wydanie Gazety Olsztyńskiej, a w czwartek i piątek z tygodnikiem lokalnym tylko 2,46 zł.

Kliknij w załączony PDF lub wejdź na stronę >>>kupgazete.pl


We wtorkowym (21 kwietnia) wydaniu m.in.

urna wyborcza - ilustracja do tekstuNie było chętnych do komisji
Gdybyśmy 10 maja mieli pójść do urn i wybrać prezydenta RP, to nie byłoby komu policzyć głosów. Z powodu pandemii po raz pierwszy nie udało się powołać wszystkich obwodowych komisji wyborczych. Wczoraj minął termin ich powołania.

Skrzynka pocztowa przydrożnaTrzeba mieć skrzynkę na listy
Zwykła skrzynka na listy niespodziewanie stała się sprawą polityczną. A wielu z nas pewnie dopiero teraz usłyszało, że za brak takiej skrzynki grozi nawet do 10 tys. zł grzywny.

Spowiedź duszy w telefonie
Izolacja w czasach pandemii koronawirusa jest przyczyną stresu oraz lęku o przyszłość. Wiele osób nie wie, jak sobie z tym poradzić. Andrzej Dramiński opowiada o wzmożonej aktywności w tych dniach Olsztyńskiego Telefonu Zaufania „Anonimowy Przyjaciel”.


2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5