Eksperymenty „Krasnoludków” z SP 2

2020-02-12 13:35:12 (ost. akt: 2020-02-12 13:38:23)
Przedszkolaki podczas eksperymentów

Przedszkolaki podczas eksperymentów

Autor zdjęcia: SP 2

Grupa przedszkolna 05 „Krasnoludki” z Zespołu Szkół Podstawowej i Muzycznej w Nowym Mieście Lubawskim wraz z paniami: Marią Szymankiewicz i Sylwią Zielińską przez cały tydzień zagłębiali tajemnice wody.
Dzieci doskonale wiedzą, że bez wody nie ma życia na Ziemi. Woda potrzebna jest ludziom, roślinom i zwierzętom. Przedszkolaki oglądały zdjęcia kuli ziemskiej z kosmosu i oceniały, ile powierzchni naszej planety zajmuje woda. Podczas zajęć zdobyły informacje na temat ilości wody w organizmie człowieka oraz ilości wody w niektórych warzywach i owocach. „Krasnoludki” doskonale wiedzą, do czego potrzebna jest człowiekowi woda i ile powinniśmy przyjmować płynów w ciągu dnia. Dzieci pod okiem pań: Marii Szymankiewicz i Sylwii Zielińskiej poznały właściwości wody, rozpoznawały ją za pomocą: smaku, węchu i dotyku. Poznały stany skupienia oraz reakcje przedmiotów wrzucanych do wody. Wraz z paniami przeprowadziły szereg eksperymentów: „Zachłanna szklanka”, „Żarłoczna słona woda”, „Straszący pieprz”, „Wędrujący atrament”, „Tęczowa woda”, „Farbowanie kwiatów”, „Kolorowy wulkan” „Tańczące rodzynki”, „Zatopione jajko”, „Unoszące się jajko”. Przedszkolaki były bardzo zainteresowane zajęciami, chętnie i aktywnie pracowały. Poznały także technikę plastyczną „mokre na mokrym” i wykonały piękne obrazki. Zakończeniem zajęć była wizyta w oczyszczalni ścieków, gdzie pani laborantka opowiedziała i zademonstrowała proces oczyszczania brudnej wody. Dzięki zajęciom dzieci dowiedziały się, że wodę należy oszczędzać oraz poznały regiony, gdzie jest mało wody.
SP 2


Czytaj e-wydanie
Gazeta Olsztyńska zawsze pod ręką w Twoim smartfonie, tablecie i komputerze. Roczna prenumerata e-wydania Gazety Olsztyńskiej i tygodnika lokalnego tylko 199 zł.

Kliknij w załączony PDF lub wejdź na stronę >>>kupgazete.pl

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5