Szymon Sargalski: Wychowałem się tutaj, nauczyłem się tego sportu i chcę innym dać możliwość wskoczenia na kolejne poziomy!

2020-01-28 15:23:27 (ost. akt: 2020-01-28 15:47:20)

Autor zdjęcia: nadeslane

Szymon Sargalski, młody sympatyk tenisa stołowego chce zarażać innych. Stawia na rozwój i dobra zabawę. I zaprasza do Gwiździn!
Inicjatorem Otwartej Ligi Tenisa Stołowego w Gwiździnach jest KS Wicher z tej samej miejscowości. Do sezonu 2013/2014 rywalizacja odbywała się tylko wśród mieszkańców Gwiździn, jednak zmiana regulaminu i dopuszczenie zawodników „ z zewnątrz” nadało nowego charakteru rozgrywkom. O szczegółach tenisowego świata w Gwiździnach, opowiada Szymon Sargalski.

Obrazek w tresci

O co chodzi? Przede wszystkim o to, że wszyscy zawodnicy z Gwiździn jak i innych miejsocowości walczą o zwycięstwo w lidze, a najwyżej 8 sklasyfikowanych mieszkańców Gwiździn walczy o mistrzostwo Gwiździn. Od sezonu 2019/20 kończąc kurs na instruktora sportu tenisa stołowego zostałem osobą prowadzącą Otwartą Ligę Tenisa Stołowego oraz zajmuję się szkoleniem młodzieży. Priorytetowym celem jaki obraliśmy razem z klubem jest zadbanie o rozwój tenisa stołowego wśród dzieci, który w ostatnim czasie był bardzo niepokojący. Dzięki wspomnianej współpracy udało się pozyskać dwa nowe profesjonalne stoły, które dają możliwość szkolenia się w jak najlepszych warunkach.

Obrazek w tresci

Popularyzacja sportu, a już tym bardziej tenisa stołowego, to dość trudne zadanie w czasach kiedy dzieci i młodzież z aktywnością nie zawsze mają po drodze.

Obrazek w tresci

Obrazek w tresci

Początkowo nie wyglądało to zbyt optymistycznie lecz z czasem frekwencja oraz zapał młodzieży przeszedł moje najśmielsze oczekiwania. Przybywają do nas zawodnicy nie tylko z gminy Nowe Miasto Lubawskie lecz także z Gminy Grodziczno oraz Kurzętnik. Na zajęciach panuje zdrowa rywalizacja oraz świetna atmosfera połączona z edukacją tenisistów! Z tego miejsca jeżeli jest taka możliwość chciałbym możliwe jak największym zasięgiem zachęcić rodziców do przyprowadzania dzieci na zajęcia z tenisa stołowego!

Obrazek w tresci

Obrazek w tresci

Nigdy nie jest za późno aby zacząć przygodę ze sportem. każdym! Bo Szymon niezwykle celnie wskazuje korzyści jakie niesie aktywne spędzanie czasu.

Obrazek w tresci

Obrazek w tresci

Wiek? Nie ma znaczenia, trenują ze mną dzieci od 5 do 17 roku życia! To inna forma dodatkowego zajęcia, a dzięki niej rozwijamy inteligencję oraz sprawność fizyczną! Poprawiamy koordynację ruchową oraz zdolności manualne i intelekt. Dzięki zajęciom sportowym, młodzi zawodnicy rozwijają wytrzymałość i wytrwałość. Jest to sport łączący pokolenia, można pojawić się na zajęciach z mamą, tatą, dziadkiem, kimkolwiek z kim masz ochotę ćwiczyć! Gwarantuje Ci, że pojawisz się kolejny raz! Hala Sportowa szkoły im. Księdza Kazimierza Wróblewskiego, każdy piątek godz. 17, przyjdź i się przekonaj! W razie upewnienia się zawsze jestem do dyspozycji pod nr telefonu 513-141-442!

Obrazek w tresci

Rywalizacja to naturalna sprawa. Trenujemy, spotykamy się i kochamy to! I mamy swoją Ligę!


Co do Otwartej Ligi Tenisa Stołowego, wraz z rozwojem chciałbym aby do nas napływali doświadczeni zawodnicy od których nasi młodzi tenisiści mogliby się uczyć różnorakiego stylu gry. W tym sezonie również jestem zadowolony z frekwencji, ponieważ klasyfikacja generalna pokazuje, iż przy stołach w Gwiździnach stanęło 73 zawodników! Jeżdżą do nas z daleka, Ostróda, Brodnica, Gierzwałd. Przyjeżdżają do nas ponieważ są zadowoleni z warunków oraz atmosfery jaka towarzyszy nam na turniejach. Mimo wszystko chciałbym zaangażować większą liczbę zawodników z Powiatu Nowomiejskiego!

Obrazek w tresci

Piątkowy wieczór w Gwiździnach. Spotkaj się z Szymonem i innymi wielbicielami tenisa stołowego! Złap bakcyla i dołącz do nic!

Bardzo serdecznie wszystkich zapraszam w każdy piątek o godz. 18.30 rozgrywane są turnieje tenisa stołowego! Nie liczy się Twój poziom, lecz chęci a gwarantuje Ci że znajdziesz tutaj zawodników z którymi będziesz rywalizował! Jeżeli masz chęci a jak brakuje zdecydowania, to śmiało bierz bliskiego i do nas przyjedź! Oprócz rywalizacji, chodzi o dobrą zabawę! Pytania? Telefon i dzwoń!

Moim wielkim marzeniem jest, abyśmy byli dumnymi zawodnikami naszego powiatu na szczeblu wojewódzkim i ogólnopolskim. Dysponujemy naprawdę znakomitymi obiektami, które należy wykorzystywać jak tylko się da. Wychowałem się tutaj, nauczyłem się tego sportu i chcę dać możliwość wskoczenia na kolejne poziomy! To bardzo trudna dyscyplina. Bardzo długo będziemy oczekiwać na wyniki, ale moi chłopcy oraz dziewczyny wiedzą czego chcą i wiążą z tym przyszłość! - opowiada Szymon.

To doskonałe miejsce na podziękowania! Pani Dyrektor, Doroto...to do Was!

WIELKIE PODZIĘKOWANIA dla Pani Dyrektor Hani Błaszkowskiej, za udostępnienie hali szkoły, która nigdy nie powiedziała mi słowa "nie". M.in. dzięki takim osobom jak Pani Dyrektor rozwijamy tenis stołowy w naszym regionie. Cierpliwość osób zajmująca się obiektem to też ważny czynnik dzięki któremu gramy. Wielkie podziękowania Pani Doroto jeżeli Pani to czyta! Niestety też nie posiadamy szerokiego budżetu na zakup sprzętu dla młodszych zawodników... Potrzebne są rakietki, które dadzą szansę! Jestem zdania, że żyjemy w takich czasach w których powinniśmy coś takiego im gwarantować! Jeżeli jest jakiś sponsor, który byłby zainteresowany objęciem patronatu nad ligą zapraszam do kontaktu!

Niezwykła otwartość, energiczność i radość ze sportu, jaką zaraża Szymon to chyba wystarczająca zachęta aby zajrzeć do Gwiździn. Zatem przypominamy: Treningi - Hala Sportowa Szkoły im. Księdza Kazimierza Wróblewskiego w Gwiździnach, każdy piątek godz. 17. Kontakt pod nr telefonu 513-141-442.

Liga Tenisa Stołowego w każdy piątek w Hali Sportowej Szkoły im. Księdza Kazimierza Wróblewskiego w Gwiździnach, o godzinie 18:30.

a.laskowska@gazetaolsztynska.plCzytaj e-wydanie
Gazeta Olsztyńska zawsze pod ręką w Twoim smartfonie, tablecie i komputerze. Roczna prenumerata e-wydania Gazety Olsztyńskiej i tygodnika lokalnego tylko 199 zł.

Kliknij w załączony PDF lub wejdź na stronę >>>kupgazete.pl


Komentarze (2) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Zawodnik #2858286 | 5.184.*.* 28 sty 2020 23:53

    Jest super oby tak dalej!

    odpowiedz na ten komentarz

  2. Mieszkanka #2858056 | 185.144.*.* 28 sty 2020 16:39

    Super! Szymon jesteś wielki! Dzieciaki chodzą i łapią bakcyla, a nasza szkoła nigdy nie jest pusta!

    Ocena komentarza: warty uwagi (5) odpowiedz na ten komentarz

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5