Udana akcja poboru krwi - pozyskano ponad 15 litrów cennego leku

2020-01-20 20:04:11 (ost. akt: 2020-01-20 20:08:00)
Efektem akcji było ponad 15 litrów krwi

Efektem akcji było ponad 15 litrów krwi

Autor zdjęcia: Zbigniew Kremski

W minioną sobotę w siedzibie Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Nowym Mieście Lubawskim odbył się pierwszy w 2020 roku pobór krwi. Jego efektem jest ponad 15 litrów cennego leku.
Informuję, że w związku z rozpoczęciem w nowym 2020 roku XV edycji programu „Strażacy w Honorowym Krwiodawstwie” pod hasłem „Ognisty ratownik – gorąca krew” w Komendzie Powiatowej PSP w Nowym Mieście Lubawskim w sobotę,18 stycznia, oddano po raz pierwszy w tym roku krew na w/w cel.

W tym dniu zgłosiło się 40 dawców, ale po wstępnych badaniach okazało się, że krew mogą oddać 34 osoby. Dawcy oddali w sumie 15,3 litra krwi. W akcji poboru krwi uczestniczyły jednostki OSP z powiatu nowomiejskiego, Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Nowym Mieście Lubawskim oraz duże grono osób spoza środowiska strażackiego.
Chciałbym bardzo podziękować wszystkim osobom, które chętnie wspierają tę akcję oddając honorowo krew.

st. kpt. Tadeusz Ruczyński KP PSP Nowe Miasto

Czytaj e-wydanie


Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste.
Swoją stronę założysz TUTAJ ".
Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor HrywnaCzytaj e-wydanie2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5