Kickboxerzy Zamku Expom Kurzętnik rozpoczęli sezon

2020-01-13 11:31:08 (ost. akt: 2020-01-13 11:35:26)

Autor zdjęcia: nadesłane

Nowy sezon startowy kickboxerów Zamku Expom Kurzętnik rozpoczęty 12 stycznia w Warszawie , gdzie odbyła się II Mazowiecka Liga Kadetów w kickboxingu .
Piękny start w nowym roku kurzętnickich kickboxerów podczas II Mazowieckiej Lidze Kadetów.

Do stolicy zabrałem 6 młodych zawodników którzy rywalizowali w formule light contact i kick light. Dla zainteresowanych wyjaśnię w czym tkwi różnica pomiędzy formułami , regulamin light contact zezwala na zadawanie technik ręcznych i nożnych od pasa w górę , natomiast w formule kick light dozwolone są jeszcze dodatkowo techniki nożne na udo , niby mała różnica ale diametralnie zmienia charakter pojedynków bo dochodzi dodatkowa płaszczyzna do ataku , ale także trzeba umieć bronić niskie kopnięcia tak zwany low kick .
Turniej w stolicy to bardzo fajny kameralny turniej dla młodych doświadczonych już w bojach zawodników jak także dla tych którzy stawiają swoje pierwsze kroki w tym sporcie . Jestem bardzo zadowolony ze startu moich podopiecznych , była to dla nich mała odskocznia i w swoim rodzaju nagroda od bardzo ciężkich treningów które teraz wykonujemy w klubie i będą trwać przez pierwsze półtora miesiąca nowego roku , myślę że jest to najtrudniejsza i najbardziej nie lubiana część sezonu przez zawodników nie tylko w naszej sekcji kickboxingu , ale bez dobrze przepracowanej zimy nie ma co marzyć o sukcesach podczas najważniejszych zawodów w sezonie .

Leszek Jobs:

Kadeci młodsi

Czarek Kowalkowski – 2 x 1 miejsce
Kacper Olęcki - 2 x 1 miejsce
Amelka Rzepecka – 1 miejsce light contact / 2 miejsce kick light

Kadeci starsi

Dawid Mączkowski – 1 miejsce light contact / 2 miejsce kick light
Łukasz Gumiński - 3 miejsce kick light
Kamil Mączkowski – 2 miejsce light contact / 3 miejsce kick light

Gratulujemy fantastycznego startu!

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5