Spotkanie autorskie z Alicją Bartkowską w MBP

2019-12-05 17:02:57 (ost. akt: 2019-12-05 17:04:52)
Można było zdobyć autograf autorki książki

Można było zdobyć autograf autorki książki

Autor zdjęcia: MBP

Ponad 80 osób przybyło do Miejskiej Biblioteki Publicznej w Nowym Mieście Lubawskim na spotkanie autorskie z Alicją Bartkowską, mieszkanką Mszanowa. Autorka zaprezentowała swoją debiutancką, autobiograficzną książkę "Z małej wsi w podróż przez Afrykę w świat".
Pani Alicja opowiedziała o swoich przeżyciach w dalekim afrykańskim kraju, o różnicach kulturowych między Polską i Nigerią, a także o tym jak zmieniał się świat – sprawy urzędowe związane ze zdobywaniem paszportu i wizy w komunistycznym kraju, komunikacja przez zawodne listy i telegramy. Autorka opowiedziała o przygodach mrożących krew w żyłach. Wspominała napady i inne niebezpieczne sytuacje, które mogły skończyć się śmiercią jej lub kogoś z rodziny czy znajomych. W Nigerii Pani Alicja miała wiele przyjaciółek – Polek, które wyszły za mąż za Nigeryjczyków. Każda z nich przeżywała ciężkie chwile, podobnie jak autorka, i radziła sobie z nimi na różne sposoby. Pani Alicja ze swobodą opowiadała różne przeżycia zarówno swoje, jak i swoich znajomych, w zetknięciu z afrykańskimi zasadami moralnymi. Historia Polki, która wyjechała do Nigerii pokazała, że silna i zaradna kobieta poradzi sobie w każdych warunkach.
O swoich przeżyciach podczas pobytu w Nigerii opowiedział także brat Pani Alicji - Andrzej Bartkowski.
MBP

Czytaj e-wydanie


Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste.
Swoją stronę założysz TUTAJ ".
Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor HrywnaCzytaj e-wydanie2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5