Od czwartku rusza Akcja ZNICZ 2019

2019-10-29 13:12:12 (ost. akt: 2019-10-29 13:13:09)

Autor zdjęcia: KPP NML

Przed nami Dzień Wszystkich Świętych. To szczególny, pełen zadumy czas, kiedy wspominamy bliskich, którzy odeszli. Wiele osób pokona setki kilometrów, by zapalić znicz na grobie tych, którzy odeszli ale są na zawsze w naszych sercach i w ten sposób uczcić ich pamięć. Tradycyjnie w tym czasie policjanci będą czuwać nad bezpieczeństwem na drogach naszego regionu.
Od najbliższego czwartku (31 października) do niedzieli ( 3 listopada) na głównych trasach województwa, drogach dojazdowych do miast, w okolicach wszystkich cmentarzy, policjanci drogówki wspomagani przez innych funkcjonariuszy będą dbali o bezpieczeństwo użytkowników dróg. Funkcjonariusze pomogą wszystkim bezpiecznie spędzić ten szczególny czas. Pokierują ruchem, rozładują tworzące się zatory drogowe. Pomogą, poinformują i zadbają o to, by na drogach naszego województwa było bezpiecznie.

Policjanci będą reagować na wszelkie naruszenia prawa w ruchu drogowym. Swoją uwagę skupią na przekraczaniu dozwolonej prędkości oraz niedostosowaniu prędkości do warunków panujących na drodze. Takie zachowania jak nieprawidłowe wyprzedzanie, nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu, utrudnianie lub tamowanie ruchu, niestosowanie się do obowiązku korzystania z pasów bezpieczeństwa i fotelików dla dzieci, kierowanie pojazdem bez włączonych świateł mijania lub do jazdy dziennej czy przewożenie większej niż dopuszczalna liczby osób w pojazdach mogą być przyczyną wielu zdarzeń drogowych. Policjanci wyciągną konsekwencje za łamanie przepisów prawa, ale także służyć pomocą. Będą kontrolować stan trzeźwości użytkowników ruchu oraz przyjrzą się relacjom kierowca- pieszy.

Wysiadając z samochodu przed cmentarzem, upewnijmy się, że go dokładnie zamknęliśmy (zamki w drzwiach, bagażnik, szyby). Nie zostawiajmy także na widoku rzeczy wartościowych. Aby dojazd do cmentarza odbył się bezpiecznie i w miarę możliwości jak najsprawniej, stosujmy się do poleceń funkcjonariuszy Policji.

Podczas świąt w najbardziej newralgicznych punktach miasta ruchem będą kierowali ręcznie policjanci.

Dodatkowy parking, przed Komendą Powiatową Policji w Nowym Mieście Lubawksim, będzie otwarty dla odwiedzających groby na cmentarzu miejskim od czwartku 31 października od godz. 16:00 do końca niedzieli 3 listopada.

KPP NML

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. aga #2811587 | 178.235.*.* 30 paź 2019 11:37

    na trasie oczywiście Yanosik, ale przy cmentarzach nie faktycznie się kręcą to i ludzie będą lepiej parkować

    Ocena komentarza: warty uwagi (1) odpowiedz na ten komentarz

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5