Ambasador Japonii wsparł nowomiejską młodzież

2019-06-24 09:46:55(ost. akt: 2019-06-24 09:53:37)

Autor zdjęcia: nadesłane

Aktywna grupa młodzieży z Nowego Miasta przygotowuje festiwal o kulturze Japonii.
Przetwórnia to grupa młodzieży z Nowego Miasta i okolic, która powstała w 2017 roku z inspiracji artystką Natalii Reszki. W tym roku grupa realizuje się jako Przetwórnia San / Przystanek Japonia, a jej głównym celem jest zorganizowanie Festiwalu Kultury Japońskiej pod nazwą Natsu, co po japońsku oznacza Lato.

— Chcemy poruszyć kulturalnie nasz region, zorganizować wydarzenie na miarę miast takich jak Warszawa czy Wrocław! Właśnie dlatego odwiedziliśmy naszą stolicę i spędziliśmy czas na Matsuri – Pikniku z Kulturą Japońską. Wiedzę tam zdobytą zamierzamy wykorzystać w organizacji naszego festiwalu Natsu – mówi Dominika Świątkowska, członkini grupy Przetwórnia San.

Festiwal Natsu odbędzie się w weekend 23 – 24 sierpnia w nowomiejskim Ogrodzie Róż. Co ciekawe młodzieży udało się zdobyć patronat honorowy od Tsukasy Kawady, ambasadora Japonii w Polsce.
— Niemożliwe staje się możliwe. Na festiwal mamy w planie wiele atrakcji: dwa występy teatralne, warsztaty kulinarne, plenerowe kino oraz wiele, wiele więcej. Zapraszamy do śledzenia naszych działań w sieci — dodaje Agata Jastrzębska z grupy Przetwórnia San.

mzalCzytaj e-wydanie


Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste.
Swoją stronę założysz TUTAJ ".
Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor HrywnaCzytaj e-wydanie

2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5