Wieczornica niepodległościowa w nowomiejskiej szkole "Jedynce"

2018-11-16 15:53:52(ost. akt: 2018-11-16 15:57:10)
Uczniowie podczas niepodległościowych występów

Uczniowie podczas niepodległościowych występów

Autor zdjęcia: SP 1

13 listopada w Szkole Podstawowej nr 1 im. Jana Pawła II w Nowym Mieście Lubawskim odbyła się wieczornica niepodległościowa pod nazwą ”Polska w wierszu i piosence” przygotowana przez uczniów klas I – VIII i dzieci z oddziału przedszkolnego.
Swoją obecnością zaszczycili gospodarzy: Burmistrz Miasta pan Józef Blank, Przewodnicząca Rady Rodziców pani Ewa Rudnik i rodzice uczniów.

Przy zapalonych światełkach uczestnicy wieczornicy wysłuchali wierszy o tematyce historycznej i patriotycznej. Słowo mówione było przeplatane melodiami chwytającymi za serce. Klimat uroczystości był wyjątkowy, a występ solistów i recytatorów wzruszający.

Wieczornica to jedno z wielu zadań zrealizowanych w ramach projektu edukacyjnego „Biało – czerwony tydzień w klasach I – III i oddziałach przedszkolnych”. Celem podjętych działań było przybliżenie historii Polski, budzenie tradycji narodowych i poszanowania symboli państwowych.

Uczniowie wzięli udział w konkursie plastycznym „Polskie barwy narodowe”. Wszystkie prace wykonane zostały z dużą starannością i pomysłowością z wykorzystaniem różnych technik plastycznych, a efekty pracy dzieci można podziwiać na wystawie w szkole.

Podczas zajęć edukacyjnych w klasach, uczniowie słuchali legend i oglądali filmy nawiązujące do powstania państwa polskiego. Wspólnie wykonali flagę Polski z białych i czerwonych serc, która została wyeksponowana na holu szkolnym. Z chorągiewkami i ze śpiewem na ustach piosenki „Co to jest niepodległość?” dzieci wzięły udział w biało – czerwonym pochodzie wokół Rynku Nowomiejskiego. W klasach przygotowały Kąciki Polaka – Uczniaka, w których umieściły plakaty, zdjęcia, książki związane z historią Polski.

Świętując 100 rocznicę odzyskania przez Polskę Niepodległości społeczność szkolna odbyła lekcję patriotyzmu i historii wyrażając wdzięczność dla tych, którzy walczyli i polegli za wolność, jaką możemy się cieszyć dzisiaj. Nagrody książkowe i materiały potrzebne do realizacji projektu zostały sfinansowane przez Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania „Ziemia Lubawska”, za co serdecznie dziękują realizatorzy projektu.


Czytaj e-wydanie


Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste.
Swoją stronę założysz TUTAJ ".
Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor HrywnaCzytaj e-wydanie


2001-2023 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5