Delegacja samorządu Nowego Miasta na solecznickich dożynkach

2018-09-19 00:25:15 (ost. akt: 2018-09-19 00:36:25)
W tym roku na Litwę pojechali Krzysztof Widźgowski, zastępca burmistrza miasta oraz Andrzej Nadolski, radny Rady Miejskiej

W tym roku na Litwę pojechali Krzysztof Widźgowski, zastępca burmistrza miasta oraz Andrzej Nadolski, radny Rady Miejskiej

Autor zdjęcia: Stanisław R. Ulatowski

Dożynki w podwileńskich Solecznikach są barwnym wielonarodowym świętem, połączonym ze zjazdem licznych przyjaciół i partnerów, którzy są ambasadorami Rejonu Solecznickiego. Również w tym roku, pośród nich, nie zabrakło delegacji samorządu Nowego Miasta.
Był to nie pierwszy wyjazd na solecznickie dożynki delegacji nowomiejskiego samorządu. W tym roku na Litwę pojechali Krzysztof Widźgowski, zastępca burmistrza miasta oraz Andrzej Nadolski, radny Rady Miejskiej.
Podczas oficjalnego spotkania wszystkich delegacji, a dojechało ich z Polski i zagranicy niemal 25, nowomiejscy samorządowcy przekazali na ręce Zdzisława Palewicza, mera rejonu, upominek w postaci obrazu nowomiejskiego artysty Stanisława Frydlewicza oraz pozdrowienia od burmistrza Józefa Blanka.

W minioną niedzielę przed południem odbyła się konferencja podczas której mer odniósł się do wzajemnych kontaktów i współpracy. Poruszył także kwestię braku zagranicznych inwestorów na terenie rejonu. Zaapelował o pomoc i zaangażowanie się w tym względzie, partnerów już współpracujących z samorządem rejonu.

Główna uroczystość dożynkowa w Solecznikach jest zawsze wyjątkowo barwnym spektaklem, autentycznym, ludowym. I tak było w tym roku. Podczas mszy zaśpiewał znany w Nowym Mieście zespół Solczanie.

W każdym ze stoisk były degustacje smakołyków przygotowane przez poszczególne miejscowości z całego rejonu. Podobnie jak u nas, oceniane były wieńce, wybierane najpiękniejsze stoisko, zagroda i rolnik roku.
W części artystycznej wystąpiły zespoły muzyczne, taneczne oraz jako gwiazda wieczoru — Brathanki z Polski. ul

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5