Warsztaty z terapii ręki dla dzieci i rodziców

2018-06-27 10:57:27 (ost. akt: 2018-06-27 10:59:09)
W czasie warsztatów w przedszkolu

W czasie warsztatów w przedszkolu

Autor zdjęcia: Przedszkole Miejskie

W czerwcu w Przedszkolu Miejskim odbyły się „Warsztaty terapii ręki” dla dzieci pięcioletnich i ich rodziców. Zajęcia przygotowała i przeprowadziła pani Anna Spalik nauczycielka Zespołu Szkół im. Władysława Jagiełły w Kurzętniku.
Celem warsztatów było wspomaganie precyzyjne ruchów rąk, poprawa umiejętności chwytu, wyczucie zdolności patrzenia, wzmacnianie koncentracji, poprawa koordynacji wzrokowo - ruchowej, kształtowanie umiejętności przekraczania linii środka. Ogromną frajdę uczestnikom warsztatów sprawiły ćwiczenia i zabawy ruchowe z gazetami, zabawy z makaronem, grochem i ukrytymi tam zabawkami, które za pomocą szczypców lub klamerek dzieci miały wydobyć. Powodzeniem cieszyły się zabawy z rurkami tekturowymi i kolorowymi paskami z krepiny. Pięciolatki z wykałaczek i plasteliny układały figury geometryczne, natomiast z woreczkami z żelem i guziczkami ćwiczyły paluszki wodząc po śladzie. Rodzice okazali się bardzo pomocni w prowadzeniu ćwiczeń z dziećmi.

Takie ćwiczenia pomogą przygotować dzieci do typowych ćwiczeń grafomotorycznych, a także przygotowują ręce do prawidłowego trzymania narzędzia pisarskiego.
Dziękujemy wszystkim rodzicom, którzy poświęcili swój czas i uczestniczyli w warsztatach ze swoimi pociechami. Mama Natalki poczęstowała wszystkich uczestników cukierkami.
W ramach wdzięczności przedszkolacy wręczyli pani Ani kwiatek oraz pamiątkowe podziękowanie. Spotkanie zorganizowała Renata Kłosowska.


Czytaj e-wydanie


Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste.
Swoją stronę założysz TUTAJ ".
Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor HrywnaCzytaj e-wydanie


2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5