Piłkarski Memoriał im. Jerzego Perschke po raz drugi

2018-02-22 18:24:02 (ost. akt: 2018-02-22 18:32:17)

Autor zdjęcia: Nadesłane

Mistrzostwa Warmińsko-Mazurskiego Szkolnego Związku Sportowego w Piłce Nożnej Chłopców — Igrzyska Dzieci, odbyły się w hali widowiskowo-sportowej MOSiR w Nowym Mieście Lubawskim.
Uczestnicy turnieju piłki nożnej, przed rozpoczęciem sportowych zmagań, uczcili pamięć zasłużonego szczególnie dla piłki nożnej działacza sportowego Jerzego Perschke. Młodzi piłkarze złożyli też wiązankę kwiatów i zapalili znicz na grobie śp. Jerzego Perschke.

Memoriałową rywalizację młodych piłkarzy obserwowała żona śp. Jerzego oraz syn. wśród gości był również Józef Blank, burmistrz miasta.

W zawodach udział wzięło 11 drużyn. W wyniku rywalizacji — najpierw w 3 grupach, a później zwycięzcy grup w bezpośrednich pojedynkach pierwsze miejsce wywalczyła drużyna Szkoły Podstawowej Nr 1 z Ostródy, drugie miejsce zajęła reprezentacja Szkoły Podstawowej z Biskupca Pomorskiego i na III miejscu na podium stanęli zawodnicy Szkoły Podstawowej w Nowym Grodzicznie.
Puchar dla najlepszego zawodnika, ufundowany przez Jerzego Perschke-juniora, odebrał z rąk fundatora Jakub Sadowski z SP Nr 1 w Ostródzie. red


2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5