Słoikowy wernisaż na nowomiejskim rynku

2017-08-31 11:18:28(ost. akt: 2017-08-31 11:46:17)

Autor zdjęcia: Marta Balcerewicz

Od lutego przy Miejskim Centrum Kultury w Nowym Mieście działała "Przetwórnia. Twórcza Akademia Swobodnego Wyrażania". Grupa młodzieży pod przewodnictwem instruktorów uczyła się działań artystycznych i organizacji. Podsumowaniem była wystawa przed kinem Harmonia.
Grupa młodzieży przygotowała wystawę pt. "Słoiki czyli przetwory przetwórni" złożoną z wykonanych w trakcie ostatniego półrocza dzieł. Na nowomiejskim rynku można było zobaczyć malarstwo, linoryt, fotografię, a nawet rzeźby z krzeseł. Na każdego czekał słoiczek z przetworem zrobionym przez młodych uczestników. Po otwarciu wystawy młodzi twórcy zaprosili na salę kinową, gdzie pokazali krótki dokument o swojej pracy oraz zdobytych doświadczeniach i umiejętnościach. Odbył się również minikoncert, który przygotowały Oliwia Karbowska i Patrycja Lenckowska.

Wystawę poprzedziły otwarte warsztaty z przygotowywania lampionów z weków, w którym wzięło udział wielu mieszkańców. Jak deklaruje młodzież i instruktorzy, pomimo oficjalnego zakończenia projektu, działania artystyczne będą kontynuowane dalej.

mzal


Czytaj e-wydanie


Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste.
Swoją stronę założysz TUTAJ ".
Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor HrywnaCzytaj e-wydanie


2001-2023 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5