Odpust Tomaszowy w nowomiejskiej parafii

2025-06-30 00:58:32(ost. akt: 2025-06-30 01:04:04)
Życzenia z okazji 60-lecia posługi kapłańskiej składają biskupowi nowomiejscy samorządowcy

Życzenia z okazji 60-lecia posługi kapłańskiej składają biskupowi nowomiejscy samorządowcy

Autor zdjęcia: Stanisław R. Ulatowski

Niedziela była dniem dorocznego Odpustu Tomaszowego, który oprócz wymiaru religijnego był do niedawna wydarzeniem kulturalnym z racji koncertów. Tym razem suma odpustowa była rozpoczęciem świętowania 700-lecia nowomiejskiej parafii.
W Nowym Mieście z okazji zacnego jubileuszu pojawił się biskup Andrzej Suski z Torunia, ojciec Marek Ochlak, nominat do sakry biskupiej, a także księża kanonicy przynależni do Kapituły Kolegiackiej Nowomiejskiej. Już na początku uroczystej mszy świętej przedstawiciele samorządu Nowego Miasta złożyli biskupowi seniorowi — Andrzejowi Suskiemu, życzenia z okazji 60-lecia kapłaństwa. Z kolei biskup toruński podziękował odchodzącemu na emeryturę ks. Zbigniewowi Markowskiemu za 20 lat pracy duszpasterskiej w parafii nowomiejskiej i ogrom prac wykonanych w bazylice, które przeprowadzono dzięki jego staraniom.
Po zakończeniu mszy świętej ruszyła procesja do figury św Tomasza, gdzie odbyło się krótkie spotkanie modlitewne z odmówieniem litanii do św. Tomasza. ul

2001-2025 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 7B