"Nocowanki" w Lekartach z dobrą zabawą i spaniem na materacach ułożonych na podłodze...

2024-07-09 14:03:33(ost. akt: 2024-07-09 18:03:33)

Autor zdjęcia: Stanisław R. Ulatowski

Już 12 lipca w Lekartach odbędą się tzw. Nocowanki. Jest to ubiegłoroczny pomysł dwóch młodych mam – Anny Pieniążkowskiej i Krystyny Kruszyńskiej, które podjęły decyzję: „musimy zrobić coś niezwykłego dla dzieci z naszej wsi”.
To niezwykłe – nocowanie poza domem, na materacach położonych na podłodze – okazało się wielką atrakcją. Podobnie jak gry i zabawy w Wiejskiej Świetlicy oraz na świeżym powietrzu, nocne kino, wspólna kolacja i śniadanie.
Krystyna Kruszyńska jest nauczycielką wczesnego nauczania. Anna Pieniążkowska organizowała we wsi i, jak się potem okazało w całej gminie wiejskiej Nowe Miasto, zbieranie nakrętek „dla chorej Julki”, co zakończyło się ogromnym sukcesem, a cała akcja została opisana w „Gazecie Nowomiejskiej”.
W tym roku, 2024, Nocowanki są zorganizowane od godziny 15, w dniu 12 lipca i potrwają do 13 lipca, gdy następnego dnia do południa rodzice odbiorą dzieci.
Co organizatorki proponują swoim małym gościom? Przewidziane są wspólne zajęcia – gry i zabawy w świetlicy i na placu zabaw w Lekartach. Ognisko i pieczenie kiełbasek. Będzie też spotkanie z gośćmi Nocowanek oraz nocne kino. Oczywiście wspólne posiłki oraz spanie na materacach.
Już zapisanych jest 40 dzieci w różnym wieku, z Lekart, Skarlina i innych wsi gminy wiejskiej Nowe Miasto Lubawskie.
Główne organizatorki wspierają ich matki — panie z Koła Gospodyń Wiejskich, strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej, dyrekcja Szkoły Podstawowej w Skarlinie oraz Tomasz Waruszewski, wójt gminy wiejskiej Nowe Miasto, która przyznała dotację 1500 złotych na organizację przedsięwzięcia.
Kolejne Nocowanki zaplanowano w sierpniu tego roku.
opr ul

2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5