Dwie atrakcyjne imprezy samochodowe organizuje Automobilklub Nowomiejski

2024-05-10 11:42:32(ost. akt: 2024-05-10 11:46:16)
Migawka z Rajdu Nowomiejskiego, którego trasy wiodły niegdyś po gminie Nowe Miasto

Migawka z Rajdu Nowomiejskiego, którego trasy wiodły niegdyś po gminie Nowe Miasto

Autor zdjęcia: Stanisław R. Ulatowski

Dwie ciekawe imprezy samochodowe przygotowuje w najbliższym czasie Automobilklub Nowomiejski. Będzie to Super Sprint pod Nawrę, zwany „górką” oraz po raz pierwszy rozgrywany Super Sprint o Puchar wójta Gminy Nowe Miasto.
Super Sprint Nawra odbędzie się 26 maja na znanej trasie pod Nawrę. Start do wyścigu będzie na ulicy Żwirki i Wigury. Pierwszy zawodnik ruszy o godzinie 13.30, natomiast przejazdy treningowe rozpoczną się już o 11.45. Zarząd automobilklubu już informuje o czasowym zamknięciu drogi, na której rozgrywane będą zawody.
Kolejna ciekawa impreza samochodowa rozegrana będzie dnia 9 czerwca. Będzie to Super Sprint o Puchar wójta Gminy Nowe Miasto. Zawody odbędą się po raz pierwszy na trasie Pustki – Radomno. — Jest to bardzo atrakcyjny sportowo odcinek liczący 2 kilometry, który zawodnicy przejadą czterokrotnie. Nawierzchnia to szuter i częściowi glina oraz piasek. Do klasyfikacji ogólnej liczył się będzie czas wszystkich przejazdów — informuje Rafał Topolewski, przezes AN.
Z okazji rozgrywanych zawodów, w dniu 9 czerwca, na wymienionym odcinku drogi mogą być utrudnienia w ruchu w godzinach od 9 do 17. ul


2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5